tabletek do zmywarki

Czy wiesz, że tabletki do zmywarki nadają się nie tylko do zmywarki? Wbrew pozorom te niewielkie kostki mają wiele zastosowań i mogą być szczególnie przydatne, gdy akurat zabraknie Ci jakiegoś środka, a nie masz czasu na dodatkowe zakupy. Wybraliśmy 5 najciekawszych zastosowań. Na pewno pomogą Ci w porządkach.

1. Czyszczenie piekarnika (bez szorowania!)

Trudne zabrudzenia w piekarniku są prawdziwym koszmarem. Zwykle, aby się ich pozbyć, trzeba wziąć w dłonie druciak namoczony żrącym detergentem i szorować, szorować, szorować. To męczy na samą myśl!

Bardzo pomocna może być zatem kostka do zmywarki, bo dzięki niej wyczyścimy piekarnik bez szorowania. Wystarczy tabletkę rozpuścić w gorącej wodzie i otrzymanym roztworem przetrzeć piekarnik. Pozostaw “namoczone” urządzenie na kilka godzin, a następnie zetrzyj brud papierowym ręcznikiem. Powinien zejść bez problemu.

2. Śmietnik wolny od brudu i bakterii

Kosz na odpady wymaga mycia, nawet jeśli śmieci znajdują się w worku. Wszystko przez to, że na jego ściankach znajdują się szkodliwe bakterie, których nie widać gołym okiem. Na szczęście mycia kosza nie musi być kłopotliwe, jeśli użyjemy tabletki do zmywarki. Wystarczy wrzucić ją na dno kosza wypełnionego gorącą wodą. Po godzinie opróżnij kosz i zostaw do wyschnięcia.

Uwaga! Tylko tabletki do zmywarki dobrych producentów zabijają szkodliwe bakterie i usuwają pleśń. My polecamy te od polskiego producenta General Fresh.

3. Konserwacja… mebli!

Co ciekawe, kostki do zmywarki mają nie tylko właściwości czyszczące. Są też skutecznym środkiem konserwującym, który chroni przed osadzaniem się brudu. Rozwiązanie to może się przydać zwłaszcza w przypadku mebli ogrodowych. Wystarczy rozpuścić tabletkę w gorącej wodzie i umyć meble przygotowanym roztworem. W ten sposób je też wyczyścisz.

Pamiętaj tylko, aby nie traktować w ten sposób mebli wiklinowych.

4. Pralka bez brudu

Pralka to urządzenie, które należy regularnie czyścić. W przeciwnym razie jej żywotność może się skrócić, a bęben zacznie nieprzyjemnie pachnieć. I tutaj znowu pomocna może być tabletka do zmywarki. Wystarczy ją wrzucić do środka i wstawić pranie na cykl z temperaturą 60 stopni. W ten sposób bęben oczyści się. Co ważne, dzięki kostce pralka będzie pachnieć świeżo, a nie np. octem (czyli środkiem najczęściej używanym do czyszczenia pralki).

5. Czyste ściany

Twoja pociecha zamieniła ściany w swoje płótno? Żaden problem! Do czyszczenia ścian użyj rozpuszczonej tabletki do zmywarki. Zabrudzenia powinny szybko zejść. Uważaj jednak, aby ściany nie szorować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here