Krzesła biurowe

Producenci krzeseł biurowych muszą swoje produkty projektować inaczej, niż projektuje się krzesła do domu. Nie wszystkie te różnice są oczywiste na pierwszy rzut oka, ale warto je znać, ponieważ dzięki temu można lepiej wydać pieniądze na wyposażenie małego lub dużego biura.

Przede wszystkim większa trwałość

Nawet w zestawieniu z domowymi krzesłami przeznaczonymi do pracy przy biurku, krzesła biurowe muszą być trwalsze. Tutaj producenci mają całkiem sporo możliwości. Na przykład projektowane przez Nowy Styl krzesła biurowe i konferencyjne są wykańczane materiałami najwyższej jakości. W przypadku krzeseł tapicerowanych jest bardzo ważne, żeby ich powierzchnia była odporna na rozdarcie, przetarcie, ale też nie plamiła się łatwo. O ile sam typ materiału może być taki sam, jak w krzesłach domowych, to przeważnie jest to materiał o wyraźnie wyższej gramaturze. Mocniejsze są też na przykład szwy czy wszystkie inne połączenia materiału powierzchniowego z konstrukcją krzesła.

Większa ergonomia

Domowe krzesła też powinny być maksymalnie ergonomiczne, natomiast w przypadku krzeseł biurowych jest to zdecydowanie lepiej widoczne. Zamiast pięciu dodatkowych funkcji i nietypowych ustawień, można ustawić krzesło w trzech głównych płaszczyznach, regulując wysokość, kąt pochylenia oparcia czy nachylenie siedziska. Stosunkowo rzadko spotyka się na przykład regulację podparcia lędźwiowego (to funkcja pojawiająca się częściej w fotelach biurowych w znacznie wyższej cenie), za to praktycznie wszystkie krzesła mają poprawnie zaprojektowaną podstawową krzywiznę oparcia, dzięki czemu nawet bez dodatkowej regulacji zapewniają ponadprzeciętny komfort.

Ergonomia oznacza także stosowanie pewnych uniwersalnych rozwiązań. Raczej więc nie będzie tu ponadprzeciętnie szerokich krzeseł z bardzo wysokimi podłokietnikami, które mogłyby się nie zmieścić przy biurku, a zamiast tego są proste, ale bardzo dopracowane projekty.

Stabilne, mocne konstrukcje

W przypadku krzeseł biurowych bardzo często największą zaletą są detale: bardzo mocne kółka, stelaże z dodatkowymi przetłoczeniami gwarantującymi maksymalną sztywność albo wytrzymalsze siłowniki w przypadku regulowanych krzeseł. Choć wizualnie często nie będzie się to bardzo odróżniało na tle krzeseł domowych dobrej klasy, to przekłada się zdecydowanie na dłuższy okres eksploatacyjny. Do detali, na które zwracają uwagę producenci, należy też wykończenie podłokietników czy materiał, z którego wykonane są stópki pod nogami krzeseł. Znów – to elementy, które w wyposażeniu domu mają drugorzędne znaczenie, ale w przypadku krzeseł do biura mogą stanowić potężny atut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here