Kontrola zużycia paliwa w przedsiębiorstwach

0
978

Wśród urządzeń pozwalających na całkiem precyzyjny pomiar zużycia paliwa jest przepływomierz. Umożliwia on dokładny pomiar ilości paliwa, które pojazd lub maszyna spala na poziomie setnych części litra. Jest to jednak niezwykle kosztowne rozwiązanie, posiadając przy tym drobne wady.

Kluczową kwestią rozstrzygającą o zakupie tego urządzenia jest z pewnością cena, sięgająca kilku tysięcy złotych. Ponadto instalacja tego mechanizmu także nie należy do najłatwiejszych. Mimo wszystko, wiele osób decyduje się na to rozwiązanie.

Osoby decydujące się zakupić przepływomierz paliwa motywuje przede wszystkim dokładność tego mechanizmu. W wielu firmach pojazdy odgrywają podstawową rolę w codziennym funkcjonowaniu i świadczeniu usług. Tym samym ilość zużytego paliwa w znacznym stopniu rzutuje na wysokość końcowych kosztów prowadzenia działalności. Skrupulatny pomiar spalania jest najistotniejszy wówczas, kiedy pracownicy posiadają ciągły dostęp do pojazdów firmowych. Urządzenie to nie jest w stanie wskazać jednak miejsca tankowania bądź kradzieży paliwa.

Rozliczenie opiera się na zestawieniu faktur do rzeczywistego zużycia paliwa. Analiza spalania paliwa dla poszczególnych samochodów pozwala na efektywniejsze zarządzanie nimi nie tylko w codziennej pracy ale także pomaga przy wyjazdach służbowych w dalekie kursy. Praktyka osób korzystających z tego rozwiązania wskazuje, że kontrolując ilość przebiegów prywatnych przebieg pojazdów może zmniejszyć się nawet do 40%. Pozwala on na pozyskanie niezwykle precyzyjnych pomiarów z dokładnością sięgającą aż do 0,001 litra.

Jeżeli decydujemy się na przepływomierze do kontroli zużycia paliwa, musimy pamiętać przede wszystkich o odpowiednim doborze przepływomierza do maszyny. Istotna jest także jakość powyższego mechanizmu. Instalacja ta nie jest prosta, wymaga fachowości, doświadczenia oraz wprawy. Kończąc, warto zwrócić również uwagę na to, czy dane przepływomierze do paliwa uwzględniają niespalone paliwo wracające do zbiornika – to niewątpliwie ważna kwestia, często pomijana podczas zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here