Jak zabezpieczyć podłogę przed uszkodzeniami

Podłoga w pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych jest eksploatowana na różne sposoby. Zróżnicowana jest również intensywność jej użytkowania. Zastosowanie materiału, odpowiedniego do specyfiki danego wnętrza jest najważniejszym sposobem na zagwarantowanie jej trwałości. Aby podłoga była odporna na uszkodzenia mechaniczne, należy wybierać najwyższej jakości materiały, charakteryzujące się wysoką klasą nieścieralności, odpornością na wilgoć oraz łatwe wnikanie brudu.

Proste sposoby ochrony podłogi przed uszkodzeniem

Niektóre materiały, stosowane do wykończenia podłogi posiadają parametry, które w większym stopniu warunkują podatność na uszkodzenia. Taką podłogę warto zaimpregnować po położeniu. Dokładnie oczyszczona i osuszona podłoga pokryta zostanie odpowiednim preparatem, tworzącym barierę ochronną. Przed codziennymi uszkodzeniami warto chronić podłogę, stosując akcesoria, pomagające we właściwym użytkowaniu mebli. Największe szkody w postaci zarysowań powstają poprzez przesuwanie krzeseł, które zabezpieczone filcowymi podkładkami będą bardziej komfortowe w użytkowaniu oraz nie zarysują powierzchni podłogi. Krzesła biurkowe na kółkach mogą również zarysować podłogę w miejscu, w którym najczęściej się przemieszczają. Aby temu zapobiec, można zastosować matę ochronną pod krzesło biurowe.

Zabezpiecz podłogę już przed wejściem do budynku

Drobinki piasku, ślady błota, wilgoć oraz codzienne zabrudzenia, nawet pozornie niewidoczne w dłuższej perspektywie odsłonią uszkodzenia podłogi. Aby im zapobiec, warto zastosować odpowiednie wycieraczki. Optymalny efekt przyniosą wycieraczki zewnętrzne, które stanowią doskonale dopasowany do strefy wejściowej element aranżacji przestrzeni. Wycieraczki, które się nie przesuwają i wykonane są ze starannie zaplanowanych rodzajów materiałów wysokiej jakości to doskonała ochrona podłóg, przemyślana już na wejściu. Aluminiowe stelarze, przebiegające przez wycieraczki wraz z włosiem, gumą lub filcem prezentują się doskonale, a efekt ich działania pozwala cieszyć się nienaganną podłogą przez wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here