Czym warto kierować się podczas zakupu domu

Dla wielu z nas zakup własnego domu jest spełnieniem marzeń. Jest to jednak również bardzo kosztowna inwestycja, dlatego też nie powinniśmy działać pochopnie. Zanim podejmiemy decyzję o wyborze konkretnej nieruchomości, warto sprawdzić kilka niezwykle ważnych kwestii. Dziś zaznajomimy się z kilkoma z nich.

Domy Józefów – dogodna lokalizacja blisko Warszawy

Poszukując domu, który chcielibyśmy zakupić, warto zwrócić również uwagę na to, w jakiej lokalizacji się on znajduje. Nawet najnowocześniejszy i najbardziej komfortowy dom nie zapewni nam bowiem dobrych warunków, jeśli będziemy zmagać się z problemami z dojazdem, czy brakiem dostępu do szkół, sklepów lub obiektów rekreacyjnych. 

Nie oznacza to oczywiście, że musimy decydować się na zakup nieruchomości leżącej w centrum miasta. Obecnie coraz częściej życie kulturalne kwitnie bowiem w mniejszych ośrodkach, które przekonują do siebie spokojem, zielenią, ale również dobrą komunikacją z większymi miastami. To właśnie w nich możemy znaleźć nowoczesne i komfortowe domy. Józefów jest doskonałym przykładem podwarszawskiej miejscowości, która jest w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

Z jakich materiałów buduje się domy?

Deweloperzy chcą budować tanio i zarabiać jak najwięcej na sprzedaży domów. To całkowicie zrozumiałe. Może jednak prowadzić to do sytuacji, w której do budowy domów wykorzystuje się materiały gorszej jakości ze względu na ich niską, atrakcyjną cenę. To poważny problem.

Dlatego też poszukując domu, który spełni wszystkie nasze oczekiwania, warto pytać o używane w procesie budowy materiały i technologie. Upewnijmy się, ze instalacje są odpowiednio wykonane i szczelne. Jeśli deweloper unika odpowiedzi na nurtujące nas pytania – powinniśmy raczej omijać jego domy. Józefów, wspomniany wyżej, jest akurat przykładem miejsca, w którym od kilku lat prężenie działa rynek deweloperski i liczne opinie nowych mieszkańców tego miasta udowadniają, że można znaleźć tam naprawdę solidne budownictwo.

Wpływ na układ pomieszczeń

O ile w przypadku stojących już domów musimy godzić się z istniejącym układem, o tyle w przypadku inwestycji, które dopiero mają się rozpocząć, wielu deweloperów daje nam możliwość decydowania o ilości oraz wielkości poszczególnych pomieszczeń i ich rozmieszczenia. Warto zapytać o taką opcję, by mieć pewność, zakupiona przez nas nieruchomość spełni wszystkie nasze oczekiwania i będzie dopasowana do potrzeb naszej rodziny. Upewnijmy się również, że podobnie jak w przypadku domów w Józefowie, będziemy mieli dostęp do własnego garażu. Te z pozoru nieistotne szczegóły bardzo wpływają bowiem na późniejszy komfort życia. 

Wielkość ogródka, ogrodzenie, sąsiedztwo

Obecnie coraz częściej deweloperzy zamiast domów jednorodzinnych decydują się na budowę segmentów, bliźniaków lub budynków dla kilku rodzin. Daje to bowiem większe szanse na znalezienie klientów. Decydując się na zakup takiego domu musimy jednak pamiętać, że w tym przypadku mamy do czynienia zarówno ze wspólną przestrzenią, jak i należącym tylko do nas elementem działki. 

Upewnijmy się więc, czy działka jest zabezpieczona przed dostępem niepowołanych osób, a więc czy posiada solidne ogrodzenie. Dowiedzmy się jaki metraż ogródka nam przysługuje i w jaki sposób możemy go zagospodarować. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek i sporów z sąsiadami w przyszłości. Jeśli pozostałe części nieruchomości są już zakupione – starajmy się poznać sąsiadów i wymienić z nimi choć kilka zdań. Wszystko po to, by mieć pewność, że zakup danej parceli naprawdę będzie dobrym pomysłem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here