Artykuły do profesjonalnego utrzymania czystości

Firmy sprzątające, zajmujące się profesjonalnym sprzątaniem wspólnot mieszkaniowych, apartamentów, biur, hoteli czy wszelkiego rodzaju przestrzeni publicznej, mają specjalne wymagania względem używanej przez siebie chemii. Stojące na najwyższym poziomie usługi pociągają za sobą konieczność zastosowania preparatów, które będą spełniały szereg norm. Jakie to wytyczne i jakiego rodzaju chemia odpowiada na to zapotrzebowanie?

Wymagania stawiane profesjonalnej chemii

Od profesjonalnej firmy sprzątającej wymaga się przede wszystkim świadczenia usług na najwyższym poziomie – takich, których prywatny człowiek nie byłby w stanie sam sobie zapewnić. Dotyczyć to może różnych zagadnień, zarówno utrzymania bieżącej czystości w miejscach publicznych, specjalistycznego doczyszczania pobudowlanego, jak również maszynowego mycia powierzchni, które są wysoce eksploatowane.

W każdym z tych przypadków profesjonalne środki czystości muszą być preparatami wysoce wydajnymi, których już niewielka ilość wystarczy na umycie dużej powierzchni. Idealnym przykładem są środki służące pielęgnacji wielkogabarytowych posadzek wodoodpornych, na przykład na lotniskach, dworcach czy w halach sportowych. Posadzki te poddawane są myciu maszynowemu, a stosowane podczas niego preparaty muszą odznaczać się wysoką koncentracją środków aktywnych. W takim przypadku zaletą chemii przemysłowej jest również możliwość zastosowania jej na różnych powierzchniach, takich jak gres, wylewki betonowe czy posadzki pokryte żywicami epoksydowymi. Dzięki takiej uniwersalności, decydując się na jeden skoncentrowany środek w dużym opakowaniu, firma może przeznaczyć go do wykorzystania przy wielu okazjach. Przykładem takiego preparatu jest 4Hall marki Clinex.

Kolejnym wymaganiem jest możliwość doczyszczania nawet trudnych zabrudzeń. Jest to szczególnie istotne podczas czyszczenia toalet w miejscach publicznych. Z tego względu stosuje się w nich silne preparaty o niskim pH (równym 1), gdyż kwaśne środowisko powoduje łatwiejsze usuwanie osadów z kamienia, wapieni, mydła czy rdzy, które są częstym problemem w łazienkach. Zaletą tego rodzaj preparatów jest usuwanie przykrego zapachu i łatwość ich stosowania. Jednym z przykładów jest W3 Forte marki Clinex.

Jaką chemię wybrać?

To pytanie, na które trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź, gdyż chemia powinna być dostosowana do konkretnego zabrudzenia i zapotrzebowania. Dlatego decydując się na nią, warto najpierw zapoznać się z kartami charakterystyk poszczególnych środków. To one zawierają szereg niezbędnych dla użytkownika informacji, w tym wymagane środki ochrony osobistej oraz przeznaczenie produktu. Bardzo istotne są także dane dotyczące bezpiecznego przechowywania i usuwania odpadów.

Do wyboru spośród konkretnych marek są między innymi Clinex, Buzil, Swish oraz wiele innych, które w przystępnych cenach proponuje hurtownia chemiczna internetowa. Oprócz chemii posiada ona także maszyny i akcesoria do sprzątania, dzięki czemu może posłużyć do pełnego wyposażenia firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here