Żyrandol do każdego pomieszczenia, czyli klasyka i elegancja w całym domu!

Wiele osób boi się zawiesić żyrandol w swoim domu. Dlaczego? Ponieważ kojarzy im się on z czymś o wiele za eleganckim. Powstaje wtedy obawa, że żyrandol w ogóle nie będzie pasował do reszty pomieszczenia. W dzisiejszych czasach jednak ta szykowna lampa posiada wiele odsłon, które wpasują się w różne wnętrza i pomieszczenia. Mowa tu zatem nie tylko o salonie!

Różne rodzaje, różne aranżacje

Jeśli decydujesz się na zakup żyrandolu do swojego domu, to w pierwszej kolejności musisz określić, jaki styl panuje w Twoich pomieszczeniach. Pomoże to w podjęciu decyzji odnośnie stylu kupowanej lampy. Tych jest naprawdę wiele. Możemy wybierać spośród różnych materiałów, tworzyw, form bardziej i mniej nowoczesnych, minimalistycznych i bogatych. Dlatego właśnie na słowo ‘’żyrandol’’ nie warto reagować niechęcią. Mimo że tradycyjna ich forma odnajdzie się nawet w dzisiejszych wnętrzach, to wcale nie musimy się na taką właśnie decydować.

Żyrandole klasyczne z abażurami

Idealnym sposobem na wprowadzenie elegancji do naszego wnętrza, ale bez obawy o przesadę, jest postawienie na klasyczne żyrandole z abażurami. Sprawdzą się one naprawdę w wielu pomieszczeniach. Jedynie w łazienkach oraz kuchniach, z uwagi na panujące tam warunki, materiałowe abażury mogą sprawdzić się gorzej. W takiej wersji sprawdzi się najlepiej żyrandol do sypialni oraz do salonu. Nada on tym pomieszczeniom przytulności i dopełni styl eleganckiego, klasycznego wnętrza. Ponadto materiał nie będzie narażony na szybkie wyniszczenie poprzez często kontakt z wilgocią, czy parą i wysoką temperaturą.

Żyrandole świecznikowe

Nie można nie wspomnieć o aranżacjach z tradycyjnym żyrandolem w roli głównej. Tak, to właśnie ta wersja, której tak wiele osób się boi. Czy potrzebnie? W żadnym wypadku! Często zastanawiamy się jaki żyrandol do kuchni będzie najlepszy. Warto wtedy zastanowić się nad jego świecznikową wersją. Sprawdzi się ona idealnie, szczególnie gdy kuchnia jest przestronna, a nawet połączona z jadalnią. Taki zabieg wprowadzi sporo światła do pomieszczenia oraz wprawi w zachwyt domowników i wszystkich gości.

Jeśli kuchnia lub jadalnia utrzymana jest w stylu vintage, to najlepiej sprawdzą się mosiężne żyrandole. Jeśli chcemy utrzymać ciepły klimat, to dobrze jest postawić na złote lub miedziane wykończenia. Natomiast w wypadku, gdy w naszym wnętrzu panuje minimalizm, lub bardziej nowoczesny styl, to analogicznie lepszym wyborem będzie srebro, lub nawet biel. Wyeksponowane świeczniki zatem sprawdzą się nawet w surowszych klimatach. Pamiętajmy jedynie, aby nie przesadzić z wielkością żyrandola. Z powodzeniem możemy zdecydować się nawet na 3-punktowy lub 4-punktowy żyrandol, jeśli tylko nasze pomieszczenie nie zniesie zbyt dużego przepychu.

Oryginalne i nowoczesne

O żyrandolach w stylu klasycznym można pisać wiele, ale o tych nowoczesnych wersjach i różnych wariacjach jeszcze więcej! Jednym z ciekawszych modeli jest żyrandol posiadający metalowe abażury imitujące koronkę. Sprawdzi się on na pewno w pomieszczeniach w stylu glamour. Szczególnie że zapewni ciekawą iluminację świetlną po zmroku. Jeśli jesteśmy fanami tego stylu i lubimy, gdy światło także buduje całą aranżację, to możemy zastanowić się nad żyrandolem kryształowym. Olśniewający efekt świetlny murowany!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here