Nowe mieszkania w Katowicach pojawiają się jak grzyby po deszczu. To dobry czas dla młodych, którzy szukają swoich pierwszych „czerech kątów”, oraz dla nieco starszych, którzy poszukują większej przestrzeni życiowej. Pozostaje jednak dylemat lokalizacyjny – centrum miasta czy na uboczu? Dziś, razem z deweloperem Geogrupa, przedstawimy zalety mieszkania na uboczu.

Zalety mieszkania na uboczu

Mieszkanie na uboczu ma wiele zalet. Oczywiście nie można tutaj generalizować i wiele zależy od stylu życia – jedni lubią hałas miasta i życie w centrum, inni nie wyobrażają sobie innej lokalizacji niż peryferia. A co, jeśli dałoby się połączyć wiele zalet życia na uboczu i w centrum miasta?

Właśnie to oferuje osiedle Brynów w Katowicach, w którym powstają aktualnie nowe mieszkania. Dzielnica znajduje się w pewnej odległości od centrum Katowic, przez co mieszkańcy nie są narażeni na hałas i zgiełk miasta. Z kolei, dzięki dobrym połączeniom komunikacyjnym i bliskiej odległości sklepów, aptek i szkół, mieszkańcy Brynowa mają wszystko „pod ręką”. Dodatkowo, dojazd do centrum jest prosty i zajmuje tylko kilkanaście minut.

Plusów jest znacznie więcej. Brynów to miejsce zielone i spokojne, przepełnione drzewami, krzewami, położone w bliskim sąsiedztwie lasów i parków, które są idealnym miejscem na spacery i zabawy.

Dlaczego wybrać nowe mieszkanie w Brynowie?

Skupmy się na samej lokalizacji. Brynów to dzielnica Katowic, położona po południowo-zachodniej części miasta. To miejsce spokojne, ale nie tak bardzo oddalone od głośnego centrum. Dzielnica ma też bardzo ciekawą historię. To tutaj znajduje się najbardziej znany zakład pracy w regionie – Kopalnia Węgla Kamiennego „Wujek”.

To jednak dopiero sam początek długiej listy ciekawych zabytków, które można podziwiać w okolicy. W sąsiedztwie znajduje się również  Park im. Tadeusza Kościuszki, a w nim XVI-wieczny Kościół św. Michała Archanioła, który został sprowadzony do Katowic w 1938 z Syryni. Dalsza lista zabytków prezentuje się równie ciekawie:

  • pomnik poległych górników KWK „Wujek”;
  • kościół św. Michała Archanioła, z 1510 r.;
  • spichlerz dworski z 1688 r.;
  • cmentarz żołnierzy Armii Czerwonej;
  • wieża spadochronowa, znajdująca się w Parku im. T. Kościuszki, która po wybuchu II wojny światowej była punktem oporu harcerzy;
  • część zabudowań Kopalni Węgla Kamiennego „Wujek”.

To oczywiście nie wszystko. Kupując mieszkanie w Brynowie można cieszyć się spokojem, a przy tym każdego dnia odkrywać piękno i wartości historyczne tego miejsca. Poznaj ofertę Geogrupy na stronie http://geogrupa.pl/pl/oferta/katowice/brynow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here