Wystrój okien - aranżacyjne wyzwanie

Aranżując wnętrza jedną z bardziej istotnych kwestii jest wystrój okien. W tym przypadku niezmiernie ważny jest zarówno komfort użytkownika pomieszczenia, jak i pożądany efekt wizualny. Wystrój okien bowiem ma na celu ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale także powinien idealnie współgrać z ogólną stylizacją pomieszczenia. Bogata oferta rynkowa (np. firmy Winrol – https://www.winrol.com.pl/) zachwyca i klient może wybierać spośród różnego rodzaju rolet, żaluzji oraz zasłon. Wszystko tak naprawdę zależy od prywatnych upodobań, charakteru wnętrza i oczywiście także od budżetu, jakim dysponujemy.

Rolety dzień-noc dla zwolenników uniwersalnych rozwiązań

Rolety są najbardziej popularnym rodzajem wystroju okien ze względu na to, że perfekcyjnie komponują się one z każdą stylistyką wnętrza. Gdy zależy nam na stworzeniu nowoczesnego i eleganckiego pomieszczenia, w którym aranżacja okna będzie stanowiła gustowne tło to rolety sprawdzą się wyśmienicie. Szczególnie młodzi ludzie, którzy urządzają swoje pierwsze własne mieszkanie nie wyobrażają sobie współcześnie okien bez praktycznych rolet i na ich poczet rezygnują nawet często z tradycyjnych firan i zasłon. Idealnym wyborem w mieszkaniach są kasetowe, materiałowe rolety dzień-noc, które w szerokim zakresie umożliwiają komfortowe regulowanie poziomu oświetlenia w pomieszczeniu. W roletach tych wykorzystano innowacyjne rozwiązanie polegające na zastosowaniu poziomych, naprzemiennych pasów wykonanych z materiałów o różnej przepuszczalności światła. Z tego względu rolety te charakteryzują się także niewątpliwym dynamizmem i stylowością nadając wnętrzu charakterystyczny, aczkolwiek wysoce uniwersalny klimat.

winrol

Skandynawskie klimaty, czyli niezastąpione żaluzje drewniane

Innym, dyskretnym wystrojem okien, który pozwala na optymalne regulowanie ilości światła w pomieszczeniu przy pomocy poziomych listewek są żaluzje. Stanowią one niezwykle ciekawy element dekoracyjny i wnętrzarski w pomieszczeniach oraz zapobiegają jednocześnie nagrzewaniu się pokoi podczas gorących dni. Żaluzje dodają wnętrzu przytulności i ze względu na bogactwo materiałów z jakich mogą zostać wykonane sprawdzają się one w rozmaitych stylizacjach. Na szczególną uwagę zasługują wysokiej jakości, ekologiczne żaluzje drewniane, które są produktem naturalnym, ekskluzywnym i charakteryzują się połączeniem wieloletniej tradycji z nowoczesnym i oryginalnym designem. Z tego względu ten rodzaj wystroju okien perfekcyjnie sprawdzi się w różnej kolorystyce w pomieszczeniach urządzonych zarówno w stylu vintage, rustykalnym i retro, ale również we wnętrzach klasycznych, nowoczesnych oraz skandynawskich. W aranżacji retro świetnie odnajdą się na pewno białe żaluzje drewniane. Pomieszczenia w stylu skandynawskim praktycznie nie istnieją bez nastrojowych i urokliwych, drewnianych żaluzji o ciepłych barwach. Zdobią one w tym przypadku zarówno wyjście na taras w przestrzennym salonie, jak i jadalnię, kuchnię, sypialnię, pokój dziecięcy, a nawet łazienkę.

Stylizacja glamour? Majestatyczne zasłony to podstawa

Zasłony to najbardziej wyszukany element wystroju okien, który idzie w parze z firanami i często także roletami oraz żaluzjami. Nie są one łatwą w wyborze częścią dekoracyjną pomieszczenia i warto w ich przypadku zdać się na pomoc specjalistów. Szeroka oferta rynkowa sprawia, że zasłony można z powodzeniem dopasować do każdej aranżacji. Ze względów praktycznych wiele osób dziś z nich rezygnuje, ale są rodzaje wnętrz, które po prostu nie mogłyby istnieć bez szykownych, unikatowych i luksusowych zasłon. Mowa w tym przypadku o elitarnych, jedynych w swoim rodzaju i wytwornych wnętrzach w stylu na przykład romantycznym, francuskim, angielskim, czy też glamour. Zasłony w tych przypadkach przeważnie są szyte na miarę i precyzyjnie dobierane kolorystycznie i pod względem rodzaju materiału przez profesjonalnych projektantów wnętrz. Nawet najmniejsze potknięcia aranżacyjne nie są bowiem w tych przypadkach w ogóle akceptowane.

Opracowanie: Alicja Błysk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here