Wybieramy termoizolacyjne drzwi wejściowe do domu

0
1498

Termoizolacja w dzisiejszych czasach jest czymś, co nie może być pomijane przy projektowaniu i budowie domów jednorodzinnych, a także budynków wielorodzinnych. Wynika to między innymi z dbałości o ekologie, braku emisji zbyt dużej ilości energii cieplnej, która w normalnych warunkach uciekałaby z budowli na zewnątrz poprzez nieszczelne ściany, drzwi czy okna. Jednak za tym idzie też konieczność spalania mniejszej ilości węgla bądź gazu, ponieważ jeśli dom jest bardziej energooszczędny, to nie wymaga aż tak wielkich nakładów opału, by utrzymać stałą temperaturę.

Drzwi równie ważne jak okna

Zazwyczaj gdy przychodzi o rozmów o tematyce termoizolacji, mówi się głównie o oknach, ścianach, stropach i czasami posadzkach. Pomijamy jednak zupełnie kwestię drzwi, a to jest bardzo złe. Tą drogą może bowiem z domu uciekać naprawdę ogromna ilość ciepła, w końcu choćby drzwi wejściowe do domu mają o wiele większą powierzchnię, niż typowe okno. Dlatego też trzeba od razu zarezerwować w budżecie na budowę domu bądź jego remont wystarczająco środków, by zarówno wejście jak i np. drzwi balkonowe były wykonane zgodnie z obecnie obowiązującą technologią termoizolacyjną. Muszą one posiadać wystarczająco duża ilość uszczelek, a wewnątrz powinny być wypełnione wełną mineralną lub styropianem, co zarówno będzie ograniczać odgłosy z zewnątrz jak i jeszcze polepszy właściwości termoizolacyjności. Jeśli będziemy wybierać drzwi w jakimkolwiek sklepie, musimy koniecznie zwracać uwagę na tak zwany współczynnik przepuszczalności cieplnej. Powinien być on możliwie najniższy.

Inwestycja na lata

Pamiętajmy, że zakup porządnych drzwi, które nie przepuszczają ciepła na zewnątrz budynku, to inwestycja i tak powinniśmy na to patrzeć. Wynika to z tego, że jeśli ucieczka ciepła znacznie zmniejszy się po wstawieniu energooszczędnych drzwi wejściowych, to będziemy na tym zarabiać płacąc mniej za cenę opału. Po pewnym czasie cena produktu wyrówna się z oszczędnościami i zaczniemy zyskiwać. Dlatego zawsze wybierajmy produkty z najlepszej półki, a takimi są na przykład drzwi pasywne. Ich konstrukcja pozwala na dodatkową redukcję współczynnika przepuszczalności ciepła. Ich wybór zalecany jest przez ekspertów. Produkt tego typu wspiera ekologie, pozwala nam zaoszczędzić pieniądze, eliminuje sporą część odgłosów z zewnątrz, ciekawie wygląda i nie kosztuje majątku. Jeśli będziemy w sklepie budowlanym, koniecznie zapytajmy więc sprzedawców o drzwi wejściowe typu pasywnego, ponieważ wydaje się, że właśnie ta technologia jest dziś przyszłością.

Sprawdzając opinie w sieci, można dojść do wniosku, że sporo osób poleca produkty firmy Mikea. Można je znaleźć w znakomitej większości sklepów, nie są potwornie drogie, a jednocześnie jakość wykonania stoi tutaj na bardzo dobrym poziomie. Współczynnik przepuszczalności cieplnej jest jednym z najniższych, do tego można wybrać wiele różnych kolorów, a także wzorów produktu. Zdecydowanie warto kupić dobry produkt raz i cieszyć się nim przez wiele długich lat użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here