Wszystko, co powinieneś wiedzieć o napędach do bram

0
1535

Bramy zautomatyzowane – zwane potocznie przesuwanymi, aby sprawnie i skutecznie działać bez względu na warunki wymagają zastosowania odpowiednich napędów. Popularność tego rodzaju bram rośnie z roku na rok. Ogromne zainteresowanie sprawia, że marki prześcigają się w produkcji oraz innowacyjnych rozwiązaniach.

W dzisiejszym artykule zaprezentujemy najważniejsze informacje dotyczące napędów do bram ruchomych. Zapraszamy do lektury!

Niejasna terminologia, skomplikowane parametry, złe rady i źle dobrane kryteria – to główne przyczyny dla których dokonujemy kiepskich wyborów. Wbrew pozorom nie każdy napęd będzie nadawał się do określonego rodzaju bramy. Owe napędy dzielimy na kilka wariantów, dlatego rozwiązaniem najbezpieczniejszym jest wybór bramy z wbudowanym napędem. Oczywiście koszt tej inwestycji jest niebotyczny, dlatego najrozsądniej jest dobrać określony wariant napędu do bramy którą posiadamy.

Bramy

Warto podkreślić, iż napędy do bram dzielimy przede wszystkim ze względu na rodzaj bramy. W tej klasyfikacji wyróżniamy bramy przesuwane, garażowe oraz skrzydłowe. Bramy skrzydłowe z kolei dzielimy na dwuskrzydłowe oraz jednoskrzydłowe. Duże znaczenie ma również montaż napędu. W przypadku bram przesuwanych najczęściej jako miejsce stanowi przedłużenie ogrodzenia, dlatego tego typu bramy najczęściej stosujemy w przypadku obszarów o większym metrażu. Obszary niewielkie to z kolei domena bram skrzydłowych, które dostępne są w sklepie Montersi.pl pod adresem: https://www.montersi.pl/automatyka-do-bram-skrzydlowych. Na jakie – inne aspekty warto zwrócić uwagę dokonując wyboru napędu?

Na co zwrócić uwagę?

Podstawowym kryterium w przypadku wyboru producenta napędów do bram jest oczywiście gwarancja. Im dłuższy okres gwarancyjny, tym większa pewność, że napęd będzie działał sprawnie. Kolejne kryteria to certyfikaty oraz badania bezpieczeństwa. Zdecydowanie najlepszym wyborem napędu będzie uwzględnienie badań przeprowadzonych przez niezależny instytut – wówczas mamy pewność, że napędy spełniają najważniejsze normy bezpieczeństwa.

systemy do bram

Z bezpieczeństwem stosowania napędów związek ma także obecność stosownych zabezpieczeń. W skład podstawowych elementów zapobiegającym niebezpieczeństwom wchodzą m.in. listwy bezpieczeństwa, fotokomórki oraz lampy ostrzegawcze. Nowoczesny napędy posiadają również szereg funkcji dodatkowych, które walnie przyczyniają się nie tylko do poprawy bezpieczeństwa, ale także wzrostu komfortu użytkowania.

Ostatnie kryterium stanowi rzecz jasna koszt tego rodzaju usługi. Warto zainwestować w napędy wysokiej jakości, ponieważ na rynku istnieje wiele wątpliwych firm, które bazują na naiwności klientów tnąc koszta. Pamiętajmy, że jest to inwestycja od której zależy nie tylko komfort naszego codziennego funkcjonowanie, ale także, a nawet przede wszystkim bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych.

Wysokiej jakości systemy do bram znajdą Państwo w sklepie Montersi.pl

Montersi.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here