Wielka moc małych uchwytów

Uchwyty i gałki meblowe to akcesoria, z których codziennie korzystamy, jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną rolę mogą one odgrywać w aranżacji wnętrz. Tymczasem te na pozór mało istotne elementy pozwalają na przeprowadzenie szybkiej, taniej, a przede wszystkim efektownej metamorfozy. Jak to możliwe?

Znaczenie mebli do przechowywania

O tym, jak wiele rzeczy przechowujemy w domu, przekonujemy się zazwyczaj przy okazji przeprowadzki lub remontu. Zapewne każdy choć raz przeżył ogromne zdziwienie, patrząc na ilość zgromadzonych przedmiotów, a najczęściej to właśnie przeprowadzka lub prace remontowe zmuszają nas do wyciągnięcia dobytku, który na co dzień jest skrzętnie skrywany w przepastnych wnętrzach szaf, szafek i komód. Tym meblom zawdzięczamy możliwość utrzymania porządku w przestrzeni mieszkalnej i ukrycia mniej lub bardziej potrzebnych rzeczy przed ciekawskim wzrokiem osób postronnych. Meble służące do przechowywania, poza oczywistą funkcją użytkową spełniają jeszcze jedną, niemniej ważną funkcję — w istotny sposób wpływają na charakter wnętrz.

Rozglądając się wokół, szybko dostrzeżemy szuflady i drzwiczki szafek wyposażone w uchwyty. Mogą one występować w postaci gałek, relingów, uchwytów wpuszczanych lub wiszących. Różnym kształtom towarzyszą różne materiały — bez trudu znajdziemy uchwyty wykonane z drewna, tworzywa, czy też stali. Ogromna jest też rozpiętość kolorystyczna, począwszy od wersji jednokolorowych, przez szczotkowane aluminiowym po patynowany mosiądz. I wreszcie stylistyka, która prostymi formami zachwyci ascetów, ale też zaspokoi gusty osób hołdujących rozwiązaniom zbliżonym do pałacowego przepychu.

Szybka metamorfoza mebli

Kupując nowe meble, zwracamy uwagę na ich kształt, materiał, z którego zostały wykonane, kolory i zdobienia. Gałki i uchwyty rzadko stanowią priorytet i element decydujący o zakupie. Tymczasem to właśnie one wywierają niebagatelny, choć często niedoceniany wpływ na ostateczne wrażenie. Wystarczy szybka wymiana uchwytów, by mebel zyskał nowy świeży wygląd, często o stylistyce całkowicie odległej od dotychczasowej. Przed osobami, które zdecydują się na tę wyjątkowo prostą i niedrogą metamorfozę, otwiera się ogrom możliwości. Wspomniany wcześniej wybór modeli to doskonały punkt wyjścia do eksperymentów, nie musimy przecież pozostawać w obrębie jednej stylizacji i śmiało możemy puścić wodze fantazji. Nawet najprostsza szafka po wyposażeniu w odważnie stylizowane, ozdobne gałki zyska nowe życie i stanowić będzie niewątpliwą ozdobę domu.

Jakie gałki wybrać? Rozpatrując aspekty użytkowe, warto wybrać uchwyty i gałki meblowe, które będą wygodne i funkcjonalne. Przed zakupem koniecznie pamiętajmy o zmierzeniu rozstawu otworów montażowych! Nie ma tu jednego standardu, na szczęście najlepsze sklepy oferują pełną gamę rozmiarów. Warto postawić na jakość, a ta nie musi być droga. Przekonuje nas o tym oferta firmy Elwi, która korzystając z propozycji sprawdzonych i cenionych dostawców, zbudowała katalog zawierający bogatą prezentację modeli nowoczesnych i klasycznych. To doskonała inspiracja i zachęta do ożywienia domowej aranżacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here