Choć zewsząd jesteśmy atakowani nowoczesnymi, wpisującymi się w minimalistyczny wystrój wnętrzami, nie brakuje osób, dla których klasyka i tradycja stanowią o podstawowych wyznacznikach ponadczasowych aranżacji. Styl retro jest niewątpliwie jednym z tych, który z dumą gości w polskich domach, przy okazji wyznaczając styl dla pozostałych elementów wyposażenia. W szczególności zauważany w łazienkach, na przykładzie artykułów sanitarnych, ceramiki i zastosowanych dodatków…

Wanny wolnostojące retro

Wanna jest bez wątpienia tym elementem w przestrzeni łazienkowej, który pozwala na relaks i odprężenie po ciężkim i męczącym dniu w pracy. Nie wspominając już o tym, że stanowi dużą ozdobę w całym pomieszczeniu. Aby jednak należycie spełniała swoją rolę, zarówno wizualną, jak i funkcjonalną, potrzebuje miejsca. Umieszczenie jej w ciasnej, niewielkiej gabarytowo łazience, zburzy urok i wdzięk, czyniąc aranżację nieudaną. Wanny wolnostojące retro najlepiej prezentują się, gdy są w pełni wyeksponowane. Umiejscowienie ich w  centralnej części łazienki, z dodatkowym, wolnym miejscem dookoła, dopiero wtedy wydobędzie z niej całe posiadane piękno.

Nóżki jako charakterystyczny detal

Wyróżniające się ponadczasowym, odpornym na upływ czasu i zmieniające się trendy, wyglądem, który wprowadza w zachwyt posiadaną formą i zdobieniami. Ukoronowaniem jej formy są nóżki. Rzeźbione, produkowane w iście artystyczny, kunsztowny sposób, urzekające dekoracyjnym charakterem… Świetnie w tym zakresie sprawuje się mosiądz lub miedź, które eksponują jej podstawę. Aby jednak w należyty sposób uzupełniały wystrój łazienki, muszą być dopasowane kształtem, wielkością i wykończeniem dla pozostałych elementów wyposażenia.

Komfort podyktowany jakością wykonania

Retro wanna wolnostojąca wykonana jest z wysokiej jakości akrylu, odpornego na osadzanie się kamienia, wody i innych zanieczyszczeń, stąd też jej łatwość w utrzymaniu czystości, obok atrakcyjnego wyglądu, stanowi o kolejnym atucie. Ergonomiczny kształt i duża pojemność pozwoli czerpać prawdziwą przyjemność z długich i relaksujących kąpieli, dzięki czemu jest interesującym rozwiązaniem dla osób ceniących komfort takiego wypoczynku. W szczególności wybierane przez posiadaczy domków jednorodzinnych, którzy z uwagi na posiadany metraż, mogą pozwolić sobie na montaż takiej wanny.

Rozwiązanie dla nielicznych?

Wiele osób wychodzi z założenia, że wanny wolnostojące w stylu retro, choć są urokliwe to jednak na tyle drogie, że mało kto jest w stanie sobie na nie pozwolić. Nic bardziej mylnego! Oczywiście, w sprzedaży nie brakuje przedmiotów wartych kilkanaście, w skrajnych przypadkach nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, jednak wcale nie trzeba należeć do kręgu milionerów, aby móc dokonać jej zakupu. W sklepach znajdują się także modele tańsze, dostosowane na miarę potrzeb i możliwości przeciętnego człowieka. Wszystko po to, aby urządzenie łazienki w stylu retro, było na wyciągnięcie ręki – dla każdego z nas!

Posiadanie wanny wolnostojącej retro, niesie za sobą jeszcze jeden atut. Nie muszą być sztywno umiejscowione w jednym miejscu, a z racji zastosowanych rozwiązań odpływowych, pozwalają w pełni wykorzystać potencjał metrażowy pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here