Wanna przyścienna czy wolnostojąca

Wanna to jeden z tych elementów łazienki, których po prostu nie może w niej zabraknąć. I nie chodzi tu tylko o niezbędną w naszym życiu kąpiel, ale również o to, że każdy z nas pragnie od czasu do czasu zrelaksować się w gorącej wodzie, pachnącej pianie i w spokoju delektować wolnym wieczorem. Dlatego też jej wybór jest niezwykle istotny.

Jak jest zbudowana wanna wolnostojąca?

Jednym z rodzajów wanien, na jakie możemy się zdecydować, jest wanna wolnostojąca. Jest przygotowana w taki sposób, aby z każdej strony prezentowała się idealnie i mogła zostać ustawiona w dowolny sposób względem pozostałych elementów wyposażenia. Są przeznaczone do łączenia z wysokimi, atrakcyjnymi bateriami, które można umieścić w dowolnym miejscu względem nich.

Wanny wolnostojące zazwyczaj przyjmują nowoczesne, lekko łódkowate kształty, które ułatwiają ich rozmieszczenie, a jednocześnie sprawiają, że prezentują się bardzo interesująco. Wykonane w nowoczesnym stylu, mają w sobie czasem również nawiązania do klasycznych wanien przeznaczonych do królewskich pokojów kąpielowych. Doskonałym przykładem może być wanna wolnostojąca Riga, która prezentuje się bardzo okazale ze względu na swoją wysoką jakość i atrakcyjny, lekko trójkątny kształt.

Dlaczego warto sięgnąć po wannę wolnostojącą?

Wanny wolnostojące wybierane są przede wszystkim do dużych pomieszczeń, w których możemy sobie pozwolić na zajmowanie centralnej części. Cechują się bardzo wysoką użyteczności i wygodą, ponieważ zapewniają największą swobodę ruchu, jaką możemy sobie wyobrazić. Dosłownie nic nas w nich nie ogranicza. To istotna zaleta między innymi wówczas, gdy posiadamy małe dzieci, które jeszcze nie kąpią się samodzielnie. Swoboda poruszania się wokół nich będzie bardzo ważną zaletą dla wielu rodziców.

Jednocześnie liczy się ich atrakcyjny wygląd. Łączą klasykę z nowoczesnością, a piękny, przyciągający wzrok blask bieli z pewnością pomaga w urozmaiceniu całej łazienki. To z pewnością idealne rozwiązanie dla każdego, kto od samego początku pragnie ją mieć bardzo designerską.

Kiedy lepiej zrezygnować z wanny wolnostojącej i wybrać klasyczną?

Klasyczna wanna jest przystosowana do ustawienia jej przy ścianie. Często ma mniejszy rozmiar i wymaga mniej rozbudowanej sieci hydraulicznej niż wanna wolnostojąca. Dlatego w pomieszczeniach starych, w których nie możemy sobie pozwolić na przerobienie całej sieci rur, lepiej zrezygnować z wanny wolnostojącej i postawić na sprawdzoną klasykę. Będzie łatwiejszym i na pewno tańszym rozwiązaniem.

Również w przypadku bardzo małych łazienek lepiej będzie zdecydować się na wannę przyścienną. Zajmie mniej miejsca, a brak konieczności obchodzenia wszystkiego dookoła z pewnością ułatwi poruszanie się po małej przestrzeni.

Wanna przyścienna będzie też często lepszym rozwiązaniem w przypadku domów, w których znajdują się osoby starsze. Znacznie łatwiej będzie umieścić dla nich specjalne uchwyty na ścianie niż dostawiać je wokół wanny wolnostojącej. W ten sposób seniorzy na pewno poczują się pewniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here