W jakie narzędzia należy się zaopatrzyć do pracy w ogrodzie?

Dla wielu osób praca w ogrodzie jest pasją. Nie oznacza to jednak, że jest łatwa i przyjemna. Wymaga konsekwencji, zaangażowania oraz odpowiedniego sprzętu. Tego ostatniego potrafi być w ogrodzie całkiem sporo. W dzisiejszym artykule skupimy się na podstawowych narzędziach, w które powinna zaopatrzyć się każda osoba marząca o pięknym ogrodzie.

Narzędzia do cięcia, strzyżenia i formowania

W kategorii narzędzi do pielęgnacji roślin wymienić należy przede wszystkim sekatory jednoręczne lub dwuręczne. Wśród klasycznych modeli możemy znaleźć też:

– sekator żyrafę,

– piłkę typu lisi ogon.

Oprócz sekatora niezbędne wydają się nożyce do żywopłotu, które używane są także do formowania roślin. W przypadku dużych, zadrzewionych ogrodów warto zaopatrzyć się w siekierę oraz kliny.

Do wymienionych wyżej narzędzi ręcznych mogą dołączyć akcesoria mechaniczne takie jak nożyce elektryczne i spalinowe, pilarki łańcuchowe oraz urządzenia do rozdrabniania gałęzi. Te ostatnie okażą się niezbędne do szybkiego uprzątnięcia resztek roślinnych.

Narzędzia do kopania i grabienia

Wybór narzędzi do kopania i spulchniania jest uzależniony głównie od rodzaju gleby, jaka występuje na działce. Kanonem będzie tu oczywiście łopata i tradycyjne widły. A skoro mówimy o grabieniu, to niezbędny jest także zakup solidnych grabi. Pewną alternatywą może być też odkurzacz ogrodowy z wymiennymi tubami do wydmuchu i rozdrabniania. W większych ogrodach w celu spulchnienia i nawożenia gleby używa się elektrycznej lub spalinowej glebogryzarki. Do rozbicia większych grud gleby wskazana będzie motyka. A skoro mówimy o zbieraniu resztek, to do ich wywiezienia najlepiej będzie użyć taczki lub dwukołowego wózka.

Ochrona roślin

Regularne opryski są obecnie niezbędne w niemal każdym ogrodzie. Dlatego na wyposażeniu powinniśmy mieć ręczny opryskiwacz. W przypadku większej powierzchni idealny może się okazać opryskiwacz ciśnieniowy z teleskopową lancą. Kupując opryskiwacz, nie można zapomnieć o ochronie dróg oddechowych (maseczka) i oczu (okulary).

Podlewanie ogrodu

W sytuacji, gdy nie posiadamy w ogrodzie automatycznego systemu podlewania, należy zaopatrzyć się w konewkę, wąż ogrodowy i zraszacz. Wśród dodatkowych akcesoriów powinien znaleźć się również stojak, na który będzie można nawinąć wąż. To znacznie wydłuży jego żywotność.

Koszenie trawy

Koszenie trawy to dla wielu osób czysta przyjemność i niepowtarzalna szansa na chwilę relaksu. Dlatego producenci oferują szeroki i różnorodny wybór urządzeń do koszenia. Wybierając kosiarkę, należy brać pod uwagę przede wszystkim wielkość i typ trawnika oraz ukształtowanie terenu. Ponadto do wyboru mamy różne rodzaje zasilania oraz mechanizmu tnącego (bębnowy lub rotacyjny).

Możemy zatem wybrać kosiarkę elektryczną lub spalinową, która sprawdzi się w przypadku większych trawników. Do dużych powierzchni idealne będą mini traktorki spalinowe. Moc ich silnika może sięgać nawet kilkunastu koni mechanicznych. W miejscach, do których nie uda się dotrzeć kosiarką, warto użyć kosy lub podkaszarki elektrycznej bądź spalinowej.

Pełną paletę akcesoriów do ogrodów o różnej powierzchni i charakterystyce możecie przejrzeć, odwiedzając sklep kristofshop.pl – sprzedaż internetowa produktów wielobranżowych. Znajdziecie tam sprzęt idealny do pielęgnacji Waszego ogrodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here