Na ubezpieczenie mieszkania warto zdecydować się nie tylko kiedy spłacasz kredyt hipoteczny. Jak wybrać najlepszą polisę?
Włamanie, pożar, wybuch gazu, zalanie czy akty wandalizmu – to tylko niektóre z sytuacji, w których może dojść do uszkodzenia twojego mienia. Niektóre zniszczenia mogą generować ogromne straty, a ich pokrycie dla twojego budżetu będzie sporym nadwyrężenie. Takich problemów można uniknąć ubezpieczając mieszkanie. Przy wyborze polisy nietrudno jednak o pomyłki, których skutki w kluczowych momentach będą naprawdę poważne. Jak ułatwić sobie to zadanie? Pomogą w tym internetowe porównywarki.
Wiele ofert w jednym miejscu
Wyobraź sobie, że musisz sam wyszukać kilka lub kilkanaście ofert, zweryfikować ich aktualność, wyszukać kluczowe parametry każdej z nich i dokonać porównania. W najlepszym przypadku pochłonie to całe popołudnie, choć zwykle będziesz musiał poświęcić na to kilka dni. Tymczasem by wybrać ubezpieczenie mieszkania w Wygodnie.pl potrzebujesz tylko kilka minut. Wystarczy, że wypełnisz prosty formularz, a aplikacja sama wyszuka aktualne oferty dopasowane do twoich potrzeb.
Wybór polisy. Co jest ważne?
To, jakie warunki zaproponuje ci ubezpieczyciel, zależy od wielu czynników. Dlatego, by mieć pewność, że wyszukana oferta będzie dla ciebie dostępna, w formularzu koniecznie podaj następujące dane;
-
przeznaczenie polisy (mieszkanie należy do ciebie czy spłacasz na nie kredyt hipoteczny?);
-
okres obowiązywania umowy (na Wygodnie.pl znajdziesz nawet polisy 3-letnie);
-
cenę lokalu wraz z wyposażeniem;
-
zabezpieczenie przeciwpożarowe mieszkania
Porównaj zakresy ochrony
O tym, że dana polisa jest dobrym wyborem świadczy szeroki zakres ochrony. Powinna ona zabezpieczyć przed:
-
włamaniem;
-
kradzieżą;
-
wandalizmem;
-
ogniem;
-
klęskami żywiołowymi;
-
awarią instalacji elektrycznej;
-
zalaniem
Zamawiając polisę warto rozszerzyć ją o ubezpieczenie od odpowiedzialności przydatnej. Ta opcja okaże się przydatna, jeśli w budynku z twojej winy wybuchnie pożar lub zalejesz mieszkanie sąsiadów. W takim przypadku odszkodowanie zostanie wypłacone nie z twoich funduszy, a z polisy. Druga kwestia to ilość miejsc, które ma ona obejmować. Poza samym mieszkaniem może to być na przykład komórka lokatorska, piwnica, strych, garaż, wózkownia lub działka rekreacyjna.