oświetlenia do salonu

Szukasz idealnej lampy do salonu? Daj szansę minimalistycznemu oświetleniu, które pomimo prostego designu wcale nie musi być nudne. To właśnie po takie projekty sięgają obecnie światowej sławy specjaliści od aranżacji wnętrz. W tym przypadku nie chodzi jednak tylko o podążanie za trendami. Dowiedz się, dlaczego warto postawić w salonie na lampę w minimalistycznym stylu.

Pasuje do prawie każdego stylu

Skromny, prosty design sprawia, że takie oświetlenie można zamontować nawet po totalnym remoncie ze zmianą stylu pomieszczenia. Nowoczesne lampy sufitowe do salonu w formie okrągłej lub prostokątnej bryły są na tyle uniwersalne, że będą świetnie wyglądać zarówno w połączeniu ze stylem industrialnym, jak i z aranżacjami glamour. Takie modele można również śmiało wybrać do wnętrz skandynawskich.

Jedynym wyjątkiem w tej sytuacji może być chyba tylko salon urządzony w stylu barokowym, do którego najlepiej pasują bogato zdobione lampy. W każdym innym przypadku minimalistyczne oświetlenie powinno okazać się strzałem w dziesiątkę. Ponadto dzięki uniwersalnemu charakterowi taką lampę można w dowolnej chwili przenieść do innego pomieszczenia. W ten sposób można szybko wprowadzić zmiany w wyglądzie np. sypialni.

Pozwala na efektowne dekoracje

Minimalistyczna lampa w salonie to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią efektowne ozdoby. W przypadku dekoracyjnego oświetlenia wprowadzenie do pomieszczenia kolejnych równie wyrazistych elementów może być dość ryzykowne i skończyć się efektem zagracenia. Jeśli jednak plafon lub nawet duży żyrandol są bardziej tłem aranżacji niż jej głównym punktem, to często można bez obaw zaszaleć podczas wybierania dekoracji.

Ponadto minimalizm w designie lampy zazwyczaj wiąże się również z neutralnymi kolorami, czyli np. bielą, czernią czy też beżem. Dzięki zastosowaniu stonowanych odcieni nie pojawiają się ograniczenia dotyczące wyboru kolorów nowych mebli i dodatków. Warto jednak pamiętać, że jeśli w salonie wiele elementów jest czarnych, to dobrym pomysłem może być wybranie oświetlenia właśnie w tym kolorze, a nie np. w bieli.

Ułatwia zachowanie czystości

Żyrandole z kaskadami z kryształkami czy też wieloramienne konstrukcje są naprawdę efektowne, jednak ich czyszczenie może wymagać poświęcenia sporej ilości wolnego czasu. Dotyczy to zwłaszcza mieszkań, w których dość szybko zbiera się kurz. Minimalistyczne lampy z salonu oświetleniowego Mariner mają często formę prostej bryły, z której brud zniknie po zaledwie kilku ruchach ściereczką.

Warto wziąć pod uwagę ten aspekt, jeśli domownicy nie mają czasu na częste porządki lub po prostu nie przepadają za takimi obowiązkami. Nawet najpiękniej urządzony salon nie będzie robił wrażenia, jeśli pierwszą rzeczą rzucającą się w oczy po wejściu do pomieszczenia będą pajęczyny lub kurz na lampie. Ponadto minimalistyczne oświetlenie oznacza również szybki i niezbyt skomplikowany demontaż w celu wyczyszczenia np. oprawy lub klosza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here