Trawa gazonowa

Jeżeli jako posiadacze własnej działki, decydujemy się na zasianie na niej trawy, to chcemy mieć pewność, że będzie ona spełniała swoje zadanie oraz liczymy na gwarancję, że umiejętnie dobrany trawnik to inwestycja na dłuższy czas. Często nie zdajemy sobie sprawy ze zróżnicowania rodzajów nasion traw i tego, jak różnią się między sobą ich mieszanki. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto zaznajomić się z tematem, zapoznać się z różnymi gatunkami traw i przemyśleć jaki rodzaj trawnika będzie najlepszy dla nas.

Trawa gazonowa dla aktywnych.

Dla osób, którym nie zależy jedynie na ozdobie posesji, ale na pięknej trawie w miejscu, po którym będziemy się poruszać, stawiać meble, czy spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu, to idealnym rozwiązaniem wydaje się być trawa gazonowa. Jest ona wyjątkowo odporna na zniszczenia, więc decydując się na nią mamy pewność, że w trakcie zabawy czy biesiadowania z bliskimi na świeżym powietrzu, nie zastaniemy nazajutrz obrazu nędzy i rozpaczy. Trawa gazonowa przystosowana jest do tego, by swobodnie po niej przechodzić czy stawiać meble ogrodowe, wytrzyma też szaleństwa naszych dzieci lub naszych zwierzaków. Są to powody, dla których coraz więcej osób decyduje się na trawę gazonową, dodatkowo świetnie się ona prezentuje w ogrodzie i długo zachowuje swoje właściwości i piękny wygląd.

Rozwiązanie dla zabieganych.

Osoby, które myślą o posianiu trawy na swojej posesji, często z tego rozwiązania rezygnuje, bo boją się, że pielęgnacja trawnika wymaga dużo czasu i uwagi, a my jesteśmy coraz bardziej zabiegani. Trawa gazonowa to świetne rozwiązanie dla zapracowanych osób, które nie mają czasu, bo ten rodzaj trawy nie jest zbyt wymagający i z pielęgnacją powinny sobie poradzić również osoby, które nie są w stanie doglądać trawnika codziennie. Jednak nie oznacza to, że trawa gazonowa traci w ten sposób na wyglądzie! Wręcz przeciwnie – mimo małych wymagań co do pielęgnacji, bardzo dobrze się prezentuje i na pewno będziemy zadowoleni z tego wyboru. Trawa gazonowa jest bardzo trwała i wytrzymała, nawet jeżeli nie podlewamy i nie strzyżemy jej kilka razy w tygodniu.

Trawa gazonowa w ogrodzie

Wybierz właściwy rodzaj trawy.

Wybierając trawę gazonową do naszego ogrodu czy podwórka, wybieramy jakość i trwałość przy stosunkowo małym nakładzie pracy. Sprawdźmy dokładnie wszystkie oferty, aby znaleźć taką, która nam będzie odpowiadała, porównujmy ceny i nie bójmy się zadawać pytania producentom trawy. Ważne jest, abyśmy mogli skorzystać z porady specjalisty, który podpowie nam jaka mieszanka nasion trawy gazonowej sprawdzi się u nas najlepiej i pozwoli uzyskać najlepszy efekt. Dodatkowo, fachowiec może pomóc nam w zaprojektowaniu trawnika i podpowiedzieć w jakich miejscach trawa gazonowa sprawdzi się najlepiej. Dzięki temu na pewno dokonamy właściwego wyboru, a trawa na naszej posesji będzie cieszyła nasze oko i zachęcała do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Dobrze będzie też zasięgnąć porady specjalisty w zakresie wyboru konkretnej mieszanki nasion na trawnik. Pomoże nam to uniknąć zaskoczenia w sytuacji, gdy wśród mieszanki trawy gazonowej znajdą się też gatunki mało odporne na zadeptanie – są one lepszym wyborem w przypadku trawników dekoracyjnych. Warto kierować się takimi określeniami jak „trawnik rekreacyjny” albo „trawnik sportowy” – niesie to informację, że trawa będzie odporna na zniszczenie. Odmiany gazonowe wolniej rosną i są intensywnie zielone, co znacznie ułatwi nam dbanie o trawnik.

Trawa gazonowa świetnie się sprawdzi na różnych działkach i do różnych celów. Warto przemyśleć wszystkie możliwe opcje zasiania trawnika, by cieszyć się efektem przez długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here