Tekstylia domowe jakich nie może zabraknąć w żadnym salonie

Skończyliście już kupować meble do waszego salonu? Przyszedł zatem czas na dobór innych elementów, mających nie mniejszy wpływ na ogólny klimat i styl wnętrza. Tekstylia domowe, bo o nich tu przede wszystkim mowa, to ta estetyczna oraz funkcjonalna składowa, której nie może zabraknąć w żadnym ze współczesnych salonów. Z naszego artykułu dowiecie się jakie z nich są najważniejsza oraz w jaki sposób je dobierać, by móc cieszyć się klimatyczną przestrzenią do odpoczynku z najbliższymi oraz przyjmowania gości.

Dlaczego właśnie tekstylia domowe?

Każdy kto zajmuje się aranżacją wnętrz, nawet jeśli nie jest profesjonalistą, zdaje sobie sprawę jak ważne we wnętrzu są nie tylko główne meble w rodzaju kanapy, czy stolika do kawy, ale też mniejsze elementy wyposażenia. Naprawdę trudno sobie wyobrazić salon bez tekstyliów domowych, czy też różnego rodzaju dekoracji. W ostatnich latach wzrasta zainteresowanie nowoczesnym designem w aranżacji wnętrz. Chcemy posiadać jak najwięcej oryginalnych, wysoce estetycznych mebli oraz dodatków do nich, które równocześnie są funkcjonalne i wykonane z jakościowych, ekologicznych materiałów. Trend ten nie ominął również tekstyliów, o czym świadczą dobitnie produkty z takich sklepów, jak Mandi House. (Ofertę ich tekstyliów możecie znaleźć pod poniższym adresem: www.mandihouse.pl/tekstylia). Jakie z nich są najważniejsze w salonie?

Pościel i narzuty

Jeśli nasz salon służy nam również jako sypialnia, lub często rozkładamy znajdującą się w nim sofę dla gości, to powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wybór pościeli. Bez względu na to, jak często ścielimy w salonie, powinna odpowiadać ona stylistyce całego wnętrza. Za dnia przykrywamy nasz główny mebel pasującą do niego narzutą. Będzie ona nie tylko ozdabiać salon, ale też pełnić praktyczną funkcję – ochroni sofę lub narożnik przed zabrudzeniami. (Funkcja szczególnie ważna jeśli mamy małe dzieci). Narzuty rozłożymy również na salonowych fotelach, gdzie stworzą poczucie większej przytulności, jakie jest tak istotne w salonie, gdzie często odpoczywamy po dniu pracy. W przypadku pościeli oraz narzut ogromne znaczenie ma również materiał z którego zostały wykonane. Powinien on być jak najbardziej miły i przyjazny w dotyku.

Warto również wyposażyć się w pledy oraz koce jakimi otulimy się w chłodniejsze dni, jakich przecież nie brakuje pod naszymi szerokościami geograficznymi. (Pledy mogą też służyć jako narzuty na fotele). Ten rodzaj tekstyliów, dość niepozorny, ma również właściwość nadawania wnętrzom wyrazistego charakteru, szczególnie jeśli mówimy o designerskich wariantach z azteckimi lub innymi sugestywnymi wzorami.

Zasłony, czyli rama dla okna

Jakie jeszcze tekstylia domowe są niezbędne w salonie? Z całą pewnością nie możemy obejść się bez stylowych zasłon, jakie tworzą ramę dla okna. Jest ona szczególnie istotna w wypadku, gdy za szybą roztacza się niezbyt ciekawy widok. Zasłony są stosunkowo duże i rzucają w oczy, więc ich kolor, styl oraz wzór musi być odpowiednio dobrany do całego wnętrza.

W połączeniu z pościelą i różnego rodzaju narzutami, stworzą one niepowtarzalny klimat w naszym salonie, gdzie będzie nam się doskonale wypoczywało w gronie najbliższych, a to jest przecież najważniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here