Te lampy ogrodowe robią wrażenie

0
1479

Lampy w ogrodzie pełnią kilka funkcji. Najważniejszą z nich jest oczywiście zapewnienie widoczności po zmroku. Oświetlenie miejskie lub gminne nie zawsze dosięga naszego ogrodu. Oświetlenie domu i ogrodu odgrywa również istotną rolę w zabezpieczeniu przed ewentualną kradzieżą. Kolejnym ważnym powodem motywującym nas do zakupu oświetlenia ogrodowego jest stworzenie niezwykłego klimatu. Producenci oświetlenia, bazując na swoim doświadczeniu i potrzebach klientów, stworzyli efektowne i reprezentacyjne kolekcje oświetlenia do ogrodu.

Jakiego rodzaju lampy ogrodowe można zakupić?

W sprzedaży jest kilka rodzajów lamp do ogrodu. Zazwyczaj nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale lampy ogrodowe mogą mieć różne zastosowania. Można je ustawić lub zamontować w różnych miejscach ogrodu. Wyróżnia się następujące rodzaje lamp ogrodowych:

  • girlandy ogrodowe,
  • kinkiety ogrodowe – elewacyjne,
  • kule ogrodowe,
  • lampy gruntowe i najazdowe,
  • lampy ogrodowe LED,
  • lampy ogrodowe stojące,
  • lampy ogrodowe sufitowe,
  • lampy ogrodowe wiszące,
  • naświetlacze,
  • oprawy ogrodowe elewacyjne.

Do oświetlenia podjazdu, drogi lub ścieżki ogrodowej świetnie nadają się lampy gruntowe, lampy najazdowe, kule ogrodowe oraz lampy ogrodowe stojące. Lampy stojące potrafią oświetlić naprawdę sporą powierzchnię ogrodu. W sprzedaży są lampy stojące nowoczesne oraz tradycyjne (na przykład w stylu retro lub z witrażami).

Na co dzień świetnie sprawdzają się lampy służące do oświetlenia elewacji. Warto wspomnieć, że lampy tego typu mogą być zawieszone na elewacji lub ustawione pod budynkiem (na przykład naświetlacze). W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się także lampy ogrodowe wiszące. Stanowią szykowną ozdobę ogrodu, a przy tym doskonale pełnią funkcję oświetleniową.

Miejsca w ogrodzie przeznaczone do wypoczynku lub organizowania imprez ze znajomymi bądź rodziną, warto udekorować girlandami świetlnymi. Girlandy świetlne to łańcuchy, na których w równych odległościach przymocowano efektowne żarówki. Co istotne, w sprzedaży są girlandy o różnej długości, wielkości, mocy i kolorze żarówek.

Na co zwrócić uwagę kupując lampy do ogrodu?

Zazwyczaj w naszych ogrodach wyodrębniamy różne strefy. Kupując oświetlenie, powinniśmy dostosować jego rodzaj do funkcji jaką pełni dana strefa. Inne lampy będą pasowały do strefy wypoczynkowej, a inne do oświetlenia budynku.

Podczas zakupu lamp powinniśmy także sprawdzić jakie żarówki są do nich dedykowane i czy wystarczą zwykłe, ogólnodostępne na rynku żarówki.

Przy zakupie warto również zwrócić uwagę na funkcjonalność poszczególnych lamp. W zależności od naszych potrzeb możemy bowiem zakupić lampy z regulacją wysokości lub regulacją kąta świecenia.

Gdzie kupić efektowne i funkcjonalne lampy do ogrodu?

Dokonując zakupu różnego rodzaju urządzeń i sprzętu, mamy nadzieję, że posłuży nam on przez dłuższy czas. Gwarancję spełnienia tego oczekiwania, daje zakup produktów wysokiej jakości u sprawdzonego dostawcy. Takim dostawcą jest sklep Novalamp.pl.

Na stronie sklepu znajduje się szeroka oferta oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego. W jednym miejscu można dokonać zakupu lamp zarówno do ogrodu, na taras, balkon, ganek, jak i do pomieszczeń znajdujących się w domu. W asortymencie znajdują się lampy takich renomowanych producentów oświetlenia jak: Milagro, Nowodvorski, OneLight, Su-ma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here