mieszkanie z balkonem

Jak pokazują badania i raporty dotyczące rynku nieruchomości mieszkania z balkonem, tarasem czy ogródkiem, postrzegane są jako te atrakcyjniejsze. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, coraz więcej deweloperów oferuje więc takie udogodnienia, dając przyszłym mieszkańcom skrawek zieleni w betonowej dżungli. Jeśli nie wiesz, czy wybrać mieszkanie z tarasem, ogródkiem czy tradycyjnym balkonem, poznaj zalety każdego z tych rozwiązań i wybierz to, które będzie dla ciebie najkorzystniejsze.

Mieszkanie z tarasem

Największym prestiżem cieszą się mieszkania, a nawet apartamenty z tarasem. Jego niewątpliwą zaletą jest duża powierzchnia, która niejednokrotnie może być nawet większa od metrażu mieszkania. Obszerny taras w mieszkaniu można zaaranżować w dowolny sposób. Może stać się on miejsce spotkań w gronie przyjaciół i rodziny, miejsce relaksu, jadalnią na świeżym powietrzu czy też dodatkowym miejscem do przechowywania domowych sprzętów.

W zależności od jego powierzchni można na nim postawić zestaw mebli wypoczynkowych, a nawet i niewielki basen dla dzieci. Co odważniejsi i zamożniejsi na tarasie mieszkania urządzają nawet ogrody zimowe.

czy warto kupic mieszkanie z tarasem

Mieszkanie z tarasem jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi oraz osób, które lubią wypoczynek na świeżym powietrzu. Kupując mieszkanie z tarasem, należy jednak pamiętać o jego izolacji i ociepleniu. Zabezpieczy to, znajduje się pod nim pomieszczenia przed zalaniem, a także ochroni powierzchnię tarasu przed pękaniem i odkształceniami.

Mieszkanie z balkonem

W dużej części mieszkań królują balkony typu loggia, czyli takie osłonięte z trzech stron ściankami i zlewające się z płaszczyzną budynku. Metraż balkonów jest zazwyczaj nie duży, nie przekracza 5m2. Mieszkanie z balkonem pozwala urządzić na nim niewielki warzywniak czy zielnik lub zagospodarować go jako strefę domowego relaksu.

Pomysłowo urządzony balkon może kryć również dodatkowe skrytki na sprzęty domowe. Balkon w mieszkaniu można również zabudować i stworzyć dzięki temu mini oranżerie czy kącik do czytania. Takie rozwiązanie sprzyja także wyciszeniu mieszaniu i jego ociepleniu.

mieszkanie z ogrodkiem w bloku

Mieszkanie z balkonem polecane jest singlom lub młodym parą bez dzieci. Trzeba jednak pamiętać, że niewielkie balkony są trudne do aranżacji, a mały metraż ogranicza możliwość swobodnego zaaranżowania przestrzeni.

Mieszkanie z ogródkiem w bloku

Coraz więcej deweloperów proponuje również mieszkania z ogródkiem. Położone są one na najniższych kondygnacjach budynku, a wyście do przydomowego ogródka prowadzi przez salon lub kuchnię. Niewielkie ogródki są idealną przestrzenią do posadzenia kwiatów czy stworzenia domowego warzywniaka.

W mieszkaniu z ogródkiem, w przeciwieństwie do lokali z tarasami czy balkonami, można cieszyć się naturalną zielenią – posiać traw, posadzić kwiaty, krzewy czy mini drzewka. Ogródek w mieszkaniu można także przeznaczyć na zorganizowanie strefy jadalnię, wypoczynkowej lub kącika zabaw dla dzieci.

Kupując jednak mieszkanie z ogródkiem, trzeba się liczyć z tym, że jego przestrzeń będzie trzeba ogrodzić (jeżeli chce się posiadać odrobinę intymności). Konieczne też będzie wykonywanie typowych prac ogrodniczych, np. koszenie trawy, podlewanie kwiatów czy grabienie liści.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here