Tapety do pokoju dziecka

Aranżacja wnętrza przyjaznego i atrakcyjnego dla najmłodszego członka rodziny może okazać się nie lada wyzwaniem. Tapety do pokoju dziecka zwykle przedstawiają postacie z bajek, ulubione zwierzątka, rośliny, motywy związane z zainteresowaniem dziecka… Obawiasz się, że możesz pogubić się w wielości wzorów, kolorów i stylów? Podpowiadamy, czym się kierować i jakie tapety do pokoju dziecka wybrać, by ozdobiły ściany i spodobały się małemu lokatorowi!

Królestwo małej księżniczki

Nie każdy dziewczęcy pokoik musi być cukierkowo słodki, choć w życiu małych dziewczynek często pojawia się etap umiłowania wszystkich odcieni różu, bajek o księżniczkach, jednorożcach, tęczy, wróżkach, kucykach… Te właśnie motywy powtarzają się zwykle na tapetach dziecięcych przeznaczonych do pokoików dziewczynek. Modnym wyborem są także drobne kropeczki, kwiatki, sylwetki zwierzątek, słodkie babeczki w pastelowej kolorystyce na jasnym tle. Obawiasz się, że będzie zbyt słodko, a „księżniczkowy” styl szybko znudzi się małej lokatorce? Kolorową tapetą możesz ozdobić tylko część ścian w pomieszczeniu – to sprytny patent!

Tapety dziecięce do chłopięcego pokoju

Tak, jak nie każdy dziewczęcy pokoik musi być różowy, tak nie każdy chłopiec musi na ścianach mieć tapety drukowane w auta, samoloty czy pociągi. Nie da się jednak ukryć, że wśród chłopców istnieje spora grupa, która właśnie w takim otoczeniu czuje się najlepiej! Duży wybór wzorzystych tapet dziecięcych pozwala rozwinąć skrzydła fantazji. Zwykle do chłopięcych pokoików kładzie się tapety z motywami pojazdów, robotów, dinozaurów, przestrzeni kosmicznej czy zwierząt (tych istniejących i tych wymyślonych!). By zaaranżować spójne, ciekawe wnętrze, warto wybrać jeden motyw przewodni, zgodny z zainteresowaniami dziecka. Dla małego strażaka można kupić tapetę w wozy drabiniaste, dla przyszłego kosmonauty – tę z kolorowymi planetami, a chłopcu zafascynowanemu motoryzacją ścianę ozdobić autami lub maszynami rolniczymi…

Bajka na tapecie

Dzieci kochają bajki, wie o tym każdy. Dzięki odpowiednim tapetom do pokoju dziecka całe pomieszczenie można zmienić w bajkową krainę. Dekoracje ścienne ze znanymi bohaterami to dobry wybór, jeśli dziecko uwielbia konkretną bajkę. To rozwiązanie sprawi, że ukochane postaci będą towarzyszyć małemu lokatorowi pokoju nie tylko podczas czytania lub oglądania ukochanej bajki, ale w każdej chwili, pobudzając wyobraźnię i zachęcając do zabawy. Jeśli dziecko nie ma jednej, ulubionej bajki lub obawiasz się, że może mu się ona szybko znudzić, ciekawym rozwiązaniem będzie wybór tapety do pokoju dziecka, której wzór będzie przedstawiał różnych bohaterów. Czemu postacie z różnych bajek nie miałyby spotkać się na kolorowej ścianie?

Czarno-białe tapety do pokoju dziecka

Czarno-białe ściany ozdobione monochromatyczną tapetą to kolejny hit w wystroju wnętrz. Taki wybór będzie pasował do minimalistycznego lub skandynawskiego stylu, ale także sprawdzi się jako kontrastowe tło dla kolorowych mebelków, dywanu czy wielobarwnych zabawek. Rodzice chętnie wybierają czarno-białe tapety do pokoju dziecka, kierując się także względami rozwojowymi. Nowo narodzone dziecko wyraźnie widzi tylko czarno-białe obrazy i to z odległości maksymalnie 40 cm. Również kilkutygodniowe dziecko wciąż nie rozróżnia kolorów, ale warto stymulować jego zmysł wzroku poprzez pokazywanie biało-czarnych kart z obrazkami. Tę funkcję może spełniać także tapeta – z czasem stanie się po prostu stylową ozdobą na ścianach pokoiku, ale wcześniej może wspierać rozwój!

Zoom na kolor

Planując aranżację wnętrza, nie można pominąć jego kolorystyki. Stonowane, jasne barwy nie tylko sprzyjają skupieniu i wyciszeniu, ale także dają duże możliwości zabawy kolorami przy wyborze pozostałych elementów wystroju. Żywe kolory pobudzają (także wyobraźnię!), małego lokatora i pięknie zdobią wnętrze, ale, by uniknąć nadmiaru bodźców, warto zestawić je z jasnymi meblami w naturalnym kolorze. Wybierając tapetę do pokoju dziecka, warto wziąć pod uwagę także to, że im bardziej neutralny będzie wystrój, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie on „rosnąć” wraz z dzieckiem. Bywa, że bohaterowie ukochanej bajki mogą zostać zastąpieni innymi niemal z tygodnia na tydzień, a ulubiony kolor może zostać zastąpiony przez inny – to dla jednych argument za stonowanymi barwami tapety do pokoju dziecka, ale dla innych – wspaniała okazja, by po prostu zmienić wystrój pokoju. Dzięki ogromnemu wyborowi tapet do pokoju dziecka (znajdziesz je choćby tutaj https://www.decormint.com/pl/tapety-flizelinowe/do-pokoju-dziecka/), jest to prostsze niż kiedykolwiek.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here