Szyby w samochodzie

Gdyby zapytać jakiegokolwiek właściciela samochodu, bez jakich części pojazdu nie da się bezpiecznie jeździć, większość wymieniłaby pewnie hamulce. I mimo że to dobry i logiczny wybór, to mnóstwo osób zapomina o z pozoru drobnym elemencie, jakim są… samochodowe szyby. Chociaż dosłownie ma się je na widoku w każdej chwili podczas jazdy, jakoś mało kto przykłada do nich większą wagę. A to błąd.

Rola szyby

Jej zadaniem jest bowiem w pierwszej kolejności ochrona wnętrza pojazdu przed wiejącym wiatrem, podmuchami powietrza w czasie jazdy, padającym deszczem czy śniegiem. Ale to nie wszystko. Izoluje również dźwięki otoczenia, a w nowszych modelach, które wyposażone są w lekko przyciemnianą szybę, ochrania też oczy przed padającymi z na wprost promieniami słonecznymi. Najważniejszą rolą jednak ochrona przed przypadkowym uderzeniem np. kamyczkami leżącymi na drodze oraz skutkami ewentualnej kolizji lub wypadu drogowego.

Zadbaj o szybę

Mimo że to element konstrukcyjny auta o wręcz strategicznym znaczeniu, wielu kierowców nie sprawdza regularnie jej trwałości, wyglądu czy przejrzystości. Na ulicach ciągle można spotkać pojazdy z brudnymi od błota i kurzu szybami, przez które ledwo co widać. Po drogach jeżdżą też auta z wyraźnymi odpryskami na szybach stanowiącymi ogromne ryzyko ich pęknięcia. Wcale nie trzeba do tego dużej siły w wyniku uderzenia. Wystarczy mocniejszy pęd powietrza np. w czasie szybkiej jazdy albo jedna noc przymrozków, aby taka szyba stała się dosłownie śmiertelnym zagrożeniem.

Wymiana uszkodzonej szyby

W razie pojawienia się jakiegokolwiek odprysku czy wręcz pęknięcia, konieczne jest jak najszybsze wymienienie takiego elementu. Najlepiej zrobi to serwis szyb https://hanesco.pl/ w którym cały proces potrwa zaledwie chwilę, a szyba sobie osadzona w profesjonalny i bezpieczny sposób. Można to oczywiście zrobić samemu, ale w tym celu trzeba zakupić odpowiednie narzędzia ułatwiające montaż, co jest drogim i niepotrzebnym wydatkiem. Fachowcy zajmą się tym szybciej, a przy tym doradzą w wyborze odpowiedniej szyby – np. dodatkowo wzmacnianej, która sprawdza się w pojazdach często eksploatowanych na drogach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here