Szukasz swojego miejsca na ziemi? Znajdziesz je w Szczecinie
fotolia.com, 187475464 | Autor: art08

Choć w ostatnich latach zauważyć można tendencję do wyludniania się miast, to w dalszym ciągu mieszkania w Szczecinie cieszą się dużą popularnością. I nic dziwnego, ponieważ miasto to wyróżnia się na tle innych i przyciąga nie tylko studentów, ale również osoby poszukujące miejsca do stałego zamieszkania.

Czyste powietrze, zieleń oraz woda – są to trzy najczęściej wymieniane zalety Szczecina, jednak warto wiedzieć, że jest ich znacznie więcej. Przede wszystkim, jest to miasto bardzo bezpieczne, w którym wykrywalność ewentualnych przestępstw jest na bardzo wysokim poziomie. Jest to także miejsce, w którym koszty codziennego życia są o wiele mniejsze niż jak miałoby to miejsce w Krakowie, Wrocławiu, czy też Warszawie. I choć wiele osób uważa, ze mieszkańcy tego miasta zarabiają nieco mniej, to warto mieć świadomość, że również i ceny są tutaj niższe – w tym również ceny mieszkań w Szczecinie oraz innych nieruchomości.

Sprawna komunikacja

Szczecin to także bardzo sprawna komunikacja miejska, w której to tabor co roku jest sukcesywnie odświeżany. Dzięki temu, poruszanie się po samym mieście, jak i okolicznych miejscowościach nie stanowi żadnego problemu, co dla wielu mieszkańców Szczecina jest kwestią bardzo istotną i wpływa również na ich decyzję o podjęciu pracy w tym właśnie mieście. 

Weekendowe (i nie tylko) atrakcje

Warto wspomnieć również o wielu atrakcjach, jakie oferuje miasto. Najbardziej malowniczym i przyjemnym zakątkiem Szczecina są Wały Chrobrego, czyli zielone tarasy prowadzące ku Odrze, obok których znajduje się m.in. Muzeum Morskie i nowoczesna, kolorowa fontanna. Atrakcją przyrodniczą może być natomiast piękne Jezioro Szmaragdowe, Puszcza Bykowa, czy też Dolina Siedmiu Młynów, w której znaleźć można Jezioro Głębokie. Co równie istotne, w ostatnim czasie Szczecin słynie z organizacji niekonwencjonalnych wydarzeń. To właśnie tutaj ma miejsce jeden z festiwali jazzowych o nazwie „Zmagania Jazzowe” oraz festiwal teatralny „Kontrapunkt”.

Potencjał do rozwoju

Mówiąc o silnych stronach Szczecina nie sposób nie wspomnieć o potencjale, który jest wynikiem atrakcyjnego położenia oraz bliskości Niemiec. W Szczecinie znaleźć także można sprawne instytucje oraz dobrze zarządzane finanse miasta. Wielu mieszkańców chwali sobie wysoką jakość życia oraz rozsądne wykorzystanie europejskich funduszy. Wszystko to sprawia, że do Szczecina przyjeżdżają nie tylko studenci, ale również rodziny z dziećmi, poszukujące własnego mieszkania lub też domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here