Sztuczna choinka na święta – jak wybrać najlepszą?

Środek jesieni to czas, kiedy coraz więcej osób zaczyna myśleć o przedświątecznych przygotowaniach. Sprzyja temu atmosfera w sklepach, które zwykle o tej porze roku przybierają świąteczny wystrój, a w telewizji lada chwila pojawią się bożonarodzeniowe reklamy. Bez względu na to, czy należymy do entuzjastów, czy sceptyków komercjalizacji świąt, warto pomyśleć o choince już teraz. Jej zakup nieco wcześniej pomoże uniknąć stresu i kolejek, a im szybciej podejmiemy decyzję o zakupie, tym większy będzie wybór. Planujesz zakup sztucznej choinki na Boże Narodzenie? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę.

Sztuczna choinka – najlepiej jak żywa

Paradoksem, towarzyszącym zakupowi choinki świątecznej (choć nie tylko jej), jest fakt, że bardzo często decydujemy się na zakup sztucznego drzewka, które jednak w maksymalnym stopniu imitowało będzie naturalną choinkę. Wszystko dlatego, że w większości chcemy poczuć klimat „żywej” choinki w domu lub mieszkaniu, ale z różnych względów nie możemy sobie na nią pozwolić. Najczęstsze powody, dla których decydujemy się na sztuczną choinkę to:

  • słaba wytrzymałość naturalnej choinki w temperaturze pokojowej – jeśli chcemy, by choinka towarzyszyła nam przez długi czas przed i po świętach, sztuczne drzewko sprawdzi się lepiej. Naturalna choinka, stojąc przez kilka dni w cieple, zaczyna tracić igły,
  • obecność małych dzieci lub zwierząt w domu oraz towarzyszące im uczulenie, lub alergia,
  • brak czasu na systematyczną pielęgnację żywego drzewka.

Wybór sztucznej choinki na święta – sprawdź jakie trendy panują na rynku

To oczywiście niejedyne powody, dla których decydujemy się na zakup sztucznej choinki do swojego domu. Jeszcze do niedawna najchętniej wybieraliśmy drzewka symetryczne, o idealnej długości poszczególnych gałęzi, stożkowatym czubki i koniecznie gęstym igliwiu. Tego rodzaju choinki prezentują się efektownie, jednak w żadnym stopniu nie przypominają naturalnych drzewek, rosnących w naszych lasach. Naturalna choinka jest przecież nieregularna, a jej gałązki nie mają idealnie równych długości. Dlatego coraz więcej osób stawia na drzewka, które swoim wyglądem nawiązują do niedoskonałości choinek rosnących w lesie. Producenci oferują nam szeroką gamę sztucznych drzewek, które prezentują się identycznie jak choinki „żywe” i to właśnie ten trend w obecnym czasie cieszy się największą popularnością. Zobacz najmodniejsze w tym sezonie choinki sztuczne i sprawdź, które drzewko w najlepszy sposób będzie pasowało do wystroju i aranżacji twojego mieszkania w trakcie tegorocznych świąt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here