Styl skandynawski jak tanio wprowadzić go do mieszkania

Styl skandynawski od kilku już lat jest niezwykle popularny w aranżacji wnętrz. Zachwyca swoją lekkością, prostotą i czystością. Stonowane barwy, naturalne materiały i minimalistyczne formy sprawiają, że ma on niezliczoną rzeszę zwolenników. Aby w mieszkaniu zagościł skandynawski klimat, nie trzeba przeprowadzać generalnego remontu. Wprowadzenie skandynawskiego designu do wnętrz jest proste i tanie. Wystarczy kilka klimatycznych i charakterystycznych dodatków. Sprawdź przepis na szybką i tanią aranżację wnętrza na styl skandynawski.

Styl skandynawski: jasne barwy i drewniane meble

Styl skandynawski lubi jasne, pastelowe barwy. Podstawowym kolorem jest biały, która łączy się z odcieniami szarości oraz pastelami. Prostym i tanim sposobem na nadanie wnętrzom klimatu skandii jest więc pomalowanie domowych ścian na biały odcień.

Styl skandynawski tanie dodatki

Kolejnym z charakterystycznych elementów stylu skandynawskiego są drewniane meble. Wykonane są one z jasnego i surowego materiału oraz odznaczają się prostą formą. Jeżeli chcesz, aby twoje meble przypominały te nawiązujące do stylu skandynawskiego, pomaluj je białą farbą. W przypadku, jeśli dopiero planujesz ich zakup postaw na zabudowę pozbawioną ozdobników o geometrycznych prostych kształtach. Zobacz najbardziej popularne meble w stylu skandynawskim w sklepie StrongTree.pl.

Materiały i dodatki stylu skandynawskiego

We wnętrzach inspirowanych daleką północą dużą rolę odgrywają zastosowane materiały. Przede wszystkim muszą one być naturalne i przytulne. Idealnym rozwiązaniem są obicia z lnu, wełny czy owczej wełny. Skórami możesz przykryć kanapę czy krzesła w jadalni. Dobrze będzie ona się prezentować również na podłodze jako naturalny dywan.

Całość aranżacji dobrze uzupełnić dodatkami charakterystycznymi dla stylu skandynawskiego: wiklinowymi lub drewnianymi koszykami, kolorowymi poduszkami, pledami, prostymi szklanymi flakonami i ramkami na zdjęcia, a także czarno-białymi grafikami powieszonymi w antyramach na ścianie.

Styl skandynawski jak tanio zaaranżować mieszkanie

Do surowych skandynawskich wnętrz warto również wprowadzić nieco koloru. Stonowane aranżacje uzupełnia się kolorowymi dodatkami, np. doniczkami czy poduchami w odcieniach czerwieni, żółci, granatu czy zieleni. Dobierając te dodatki, trzeba uważać, aby nie przesadzić. Najbezpieczniej jest rozmieszczać je punktowo i wybrać tylko jeden dominujący kolor. Oprócz kolorów do wnętrz skandynawskich można wprowadzić faktury. Tymi pożądanymi są geometryczne designerskie formy.

Podstawa stylu skandynawskiego: oświetlenie

Tanim i prostym sposobem na wprowadzenie do wnętrz designu skandynawskiego jest zastosowanie odpowiedniego oświetlenia. Styl skandynawski lubi wszelkiego rodzaju lampy, lampiony i świece. Przede wszystkim stawia na klosze wiszące na długich sznurach, wykonane z metalu lub stali. Główne oświetlenie powinno się uzupełnić wysokimi białymi świecami oraz metalowymi latarenkami.

Styl skandynawski: jak tanio zaaranżować mieszkanie?

Wiele dodatków i dekoracji wpisujących się w styl skandynawski można wykonać samodzielnie, niewielkim kosztem. Ramki z cytatami, ozdobne pudełka, lampiony czy plakaty można wykonać własnoręcznie. Mając trochę więcej wolnego czasu oraz smykałkę do majsterkowania na własną rękę można te podjąć się renowacji mebli i ich pomalowania na biały kolor, a także pomalowania ścian. Taki recykling jest mile widziany w stylu skandynawskim, który stawia na ekologiczne rozwiązania. Te proste zabiegi i nieskomplikowane dekoracje pozwolą wprowadzić do każdego wnętrza styl skandynawski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here