Styl nowoczesny to zupełne przeciwieństwo dużej ilości wzorów oraz mocnych kolorów. Stawia on na minimalizm, a jednocześnie designerskie formy. To wnętrza, które są przestronne, jasne i praktycznie urządzone. Jakie są główne cechy nowoczesnego stylu? Jak powinny wyglądać meble w nowoczesnym mieszkaniu?

Prostota w kolorze

Styl nowoczesny nie korzysta ze zbyt wielu kolorów. Najważniejsze są biel, czerń oraz szarość. Ta niewielka paleta barw zapewnia wnętrze spójne i minimalistyczne. Kolory te występują zarówno na ścianach i podłogach, jak i na meblach. Oryginalne krzesło w szarym odcieniu czy biała sofa to idealne modele do nowoczesnego salonu.

Jak najmniej elementów

W stylu nowoczesnym stawia się na zminimalizowanie liczby dekoracji. Kilka bibelotów ustawionych na jednej komodzie to zbyt wiele. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się dekoracja, która jednocześnie jest ważnym elementem wyposażenia pomieszczenia. Niech będzie to na przykład oryginalne krzesło, które stanie przy sofie w salonie. Może być transparentne bądź z ciekawymi nogami. To sprawi, że designerskie krzesło będzie ozdobą samą w sobie. Forma tego mebla może być niebanalna także wtedy, kiedy potrzeba ich więcej na przykład do stołu. Nowoczesne krzesła do salonu do salonu razem ze stołem stworzą w nim jadalnianą strefę. Designerskie krzesła to nie wszystko, co powinno znaleźć się w nowoczesnym salonie, żeby go ozdobić. Ważne jest także oświetlenie. Ono również powinno pełnić funkcję praktyczną oraz estetyczną jednocześnie. Designerska lampa postawiona na komodzie zastąpi kilka bibelotów. Zastosowanie nowoczesnych krzeseł do salonu czy niebanalnego oświetlenia będzie lepiej współgrało z nowoczesną aranżacją niż figurki i wazony.

Jak ocieplić nowoczesne wnętrze?

Nowoczesny styl jest nieco chłodny. W jaki sposób dodać mu odrobinę ciepła? Co zrobić, żeby szarości nie sprawiały wrażenia nieprzyjemnej atmosfery. Dobrym pomysłem jest dodanie do wnętrza nieco beżowych odcieni. To delikatny kolor, który świetnie skomponuje się z nowoczesnym stylem. Dobrym pomysłem na jego wprowadzenie jest zastosowanie drewnianych elementów. Mogą one występować na meblach. Nowoczesne krzesła do salonu z drewnianymi nogami to hit ostatnich latach. Taki delikatny akcent sprawia, że wnętrze zyskuje nieco cieplejszej atmosfery. Designerskie krzesła to nie jedyne miejsce, w którym można przemycić nieco drewna. Sprawdzą się także komody stylizowane na meble sprzed lat. Jeden taki akcent w nowoczesnym wnętrzu nie zaburzy jego spójności, a sprawi, że będzie ono o wiele ciekawsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here