Możesz też być dobrym właścicielem zwierząt domowych, upewniając się, że posprzątasz po swoim zwierzaku. Oznacza to pobieranie żywności, która wychodzi z miski i wycierać każdą wodę wokół naczynia, aby ich obszar karmienia był czysty. Możesz też zabrać ze sobą zabawki dla zwierząt domowych i umieścić je w koszu lub w jednym miejscu, aby nie były rozproszone po całym domu.
Możesz też pomóc rodzicom czyścić klatke czy salon. Jeśli masz chomika domowego, ptaka, jaszczurki lub królika, możesz pomóc rodzicom usunąć i wymienić wyściółkę gazety w klatkę dla zwierząt domowych lub pomóc im odebrać odłogowanie w klatce. Jeśli masz rybę, możesz pomóc rodzicom zmienić wodę w zbiorniku na ryby, aby była czysta i świeża.

Upewnij się, że zawsze nosisz rękawiczki lub użyj tkanki, aby podnieść wszelkie odchody zwierząt domowych. Umyj się dobrze po dotknięciu odchodów Twojego zwierzaka. Uważaj na zwierzaka. Można regularnie zaglądać do domu i porządkować swoje zwierzaki. W zależności od rodzaju posiadanego zwierzaka może to oznaczać szczotkowanie psa, królika lub kota raz dziennie. Możesz to zrobić samodzielnie lub pod nadzorem rodziców.

Jeśli masz psa, możesz też upewnić się, że twój domowy kąpiel porywa się raz w tygodniu i pozostaje czysty. Możesz pomóc rodzicom w kąpieli zwierząt domowych lub kąpać swoje zwierzę. Upewnij się, że używasz odpowiednich technik do kąpieli zwierzaka.

Nie próbuj kąpać innych zwierząt, takich jak królik, ptak, chomik czy kot. Zwierzęta te mogą się oczyścić i nie potrzebują regularnych kąpieli.

Jeśli twój pies jest psem, powinieneś codziennie sprawdzać psy i koty. Jeśli zauważysz, że Twój pies ma pchły lub kleszcze, powinieneś powiadomić rodziców.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.infoniemcy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here