Sprawdzone pomysły na prezent dla majsterkowicza

Najłatwiej jest sprawić prezent komuś, kto ma pasję. Jednocześnie trzeba tego kogoś dobrze znać, bo wówczas unikamy dublowania rzeczy, które ktoś już posiada. Co kupić osobie z pasją do majsterkowania?

Kompaktowa wiertarko-wkrętarka

Wiercenie, wkręcanie, praca z nasadkami bez dobrej wiertarko-wkrętarki się nie uda. Aby prezent był trafiony, warto zorientować się, co majsterkowicz ma u siebie na warsztacie. Jeśli nie ma żadnego akumulatorowego urządzenia tego typu, wystarczy poszukać w ofercie sprawdzonych firm. Dobierzmy przede wszystkim napięcie urządzenia do najczęściej wykonywanych przez majsterkowicza prac. Dla mało wymagających prac remontowych zupełnie wystarczy urządzenie o napięciu do 10V, do bardziej intensywnych prac sprawdzi się wiertarko-wkrętarka o napięciu do 14V. Urządzenia powyżej 14V przeznaczone są dla profesjonalistów. To co jeszcze warto wziąć pod uwagę to moment obrotowy, ilość biegów, wagę i elementy dodatkowe takie jak stojak czy dodatkowy akumulator. 

Zestaw narzędzi 

Zależnie od głównych zainteresowań majsterkowicza możemy postawić albo na zestawy elektronarzędzi, albo na zestaw narzędzi ręcznych. Jeśli wybieramy narzędzia ręczne, można wybrać specjalistyczny zestaw bezpośrednio związany z profesją. I tak dla mechanika amatora można zakupić zestaw składający się z nasadek i bitów z twardej stali, grzechotek, pokręteł i przedłużek. Dla miłośnika majsterkowania w drewnie można skompletować zestaw, w którego skład wejdzie: wypalarka do drewna, znacznik stolarski, dłuta, piłki ręczne różnej wielkości, młotki stolarskie i nożyki. 

Pas na narzędzia 

Jak wiadomo, przy majsterkowaniu wszystko co niezbędne powinno być pod ręką, stąd tak praktycznym elementem wyposażenia majsterkowicza jest pas na narzędzia. Może być skromny i mieć zaledwie kilka kieszeni, ale może też mieć kilkanaście funkcjonalnych schowków z zamkami i chwytakami oraz możliwość dopięcia kolejnych. 

Oświetlenie warsztatowe 

Światła w warsztacie nigdy za wiele, zwłaszcza, że część prac precyzyjnych nie może być wykonywana wyłącznie przy oświetleniu sufitowym. Jako prezent doskonale sprawdzą się więc lampy stojące, strefowe czy akumulatorowe. Wybór jest olbrzymi i warto poradzić się specjalistów w takim sklepie sprzedającym narzędzia i akcesoria, jak twojenarzedzia24.pl. Dla laika niektóre lampy mogą wyglądać niepozornie, ale zapalony majsterkowicz na pewno je doceni. 

Narzędzia profesjonalne

Jeżeli nie mamy problemu z oceną najczęściej wykonywanych i najbardziej lubianych przez majsterkowicza prac, możemy postawić na coś bardzo profesjonalnego. I tak dla osoby kochającej konstrukcje drewniane można kupić komplet dłut w ozdobnej kasetce, mobilnemu majsterkowiczowi przyda się na pewno torba narzędziowo-monterska, zaś osobie pracującej w terenie na pewno przypadnie do gustu dalmierz laserowy. 

Prezent do poprawy 

A jeśli mamy nieco poczucia humoru i czasu na zrobienie prezentu samodzielnie, możemy spróbować wykonać stół warsztatowy. Wystarczą do tego gotowe profile, które posłużą za nóżki i gotowy blat, który trzeba umiejętnie z profilami połączyć. Będąc amatorami na pewno wykonamy to zadanie wystarczająco źle, by sprawić, że nasz majsterkowicz będzie miał co robić przez następne kilkanaście dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here