Preparat do szamb

Szambo – słowo, które raczej nie kojarzy się miło. Niektórzy nawet nie wiedzą, czym ono właściwie jest. Szambo to nic innego jak podziemny zbiornik, najczęściej betonowy, do którego przez wlot odprowadzane są ścieki z domowych urządzeń kanalizacyjnych. Jest oczywiste, że szambo należy regularnie czyścić. Owo czyszczenie nie polega jednak tylko na opróżnianiu go. Równie ważne jest ciągłe utrzymywanie w nim pożytecznej flory bakteryjnej. Do tego potrzebne są biologiczne preparaty do szamb.

Spośród wielu dostępnych na rynku tego typu środków, na uwagę zasługują produkty do szamb z Biofos. Preparaty Biofos Professional zawierają innowacyjną formułę Bio – Active Max ze składnikiem aktywnym biologicznie. Zawierają zarówno bakterie tlenowe, jak i beztlenowe, które – działając kompleksowo – przyspieszają procesy rozkładu i upłynniania ścieków. Przy tym są bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska.

Jakie jeszcze korzyści przynoszą produkty do szamb z Biofos?

Chronią one domową instalację kanalizacyjną, likwidują przykre zapachy, zmniejszają ryzyko powstawania osadów i zatorów oraz chronią drenaż przed zamuleniem. W praktyce oznacza to rzadsze wywozy nieczystości. Niejednego posiadacza gospodarstwa domowego nurtuje pytanie: jak wybrać dobry preparat do szamb? Środki takie różnią się nieznacznie, ale powinny być stosowane zgodnie z opisem. Skuteczność marki Biofos Professional potwierdzają badania wykonane przez Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Tak silna rekomendacja oznacza wysoką skuteczność i bezpieczeństwo.

Produkty do szamb z Biofos dostępne są w kilku objętościach i formach. Tabletki sprawdzą się w indywidualnych instalacjach kanalizacyjnych, toaletach wolnostojących i przydomowych oczyszczalniach ścieków. Preparat w proszku znajdzie zastosowanie w małych systemach ściekowych, np. w szkołach, hotelach i zajazdach. Proszek zawiera naturalny ekstrakt z lawendy, neutralizujący nieprzyjemne zapachy. Warto byłoby zastanowić się, dlaczego tak skuteczne są – przedstawione powyżej – biologiczne preparaty do szamb. Otóż zawarte w nich pożyteczne mikroorganizmy, po kontakcie z organicznym zanieczyszczeniem, rozpoznają jego rodzaj, a następnie rozpoczynają produkcję właściwego enzymu, który rozkłada łańcuchy zanieczyszczeń na krótsze. Enzymy działają aktywnie aż do momentu, kiedy wszystkie organiczne zabrudzenia zostaną rozłożone. Zawartość szczepów bakterii tlenowych i beztlenowych sprawia, że preparat do szamb Biofos Professional zadziała praktycznie w każdych warunkach.

Przeczytaj więcej o preparatach >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here