Rolety zewnętrzne natynkowe

Rolety zewnętrzne to rozwiązanie, po które sięgamy coraz chętniej. Ich ogromnym plusem jest zdolność zapewnienia nie tylko większej prywatności czy zacienienia przestrzeni, lecz także ochrony samego okna oraz zabezpieczenia przed włamaniem. Najbardziej popularnym rozwiązaniem są rolety zewnętrzne natynkowe, które umożliwiają montaż rolety w każdym momencie bez konieczności ingerencji w strukturę elewacji budynku.

Rolety natynkowe — jakie mają zalety rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne dostępne obecnie na polskim rynku dzielą się przede wszystkim na natynkowe i podtynkowe. Za popularnością pierwszego rozwiązania przemawia przede wszystkim brak konieczności ingerencji w stan budynku czy też brak ryzyka uszkodzenia elewacji domu czy budynku firmowego. To zaś sprawia, że nie ma większych przeciwwskazań przeciw zamontowaniu rolet natynkowych właściwie w każdym momencie. Rozwiązanie to można zaplanować na etapie projektowania budynku, jak i dużo później, po wielu latach jego użytkowania. W związku z powyższym rolety zewnętrze są znacznie prostsze do wykorzystania. Ponadto pancerz rolety jest dostępny w tak wielu wersjach, lista dostępnych skrzynek rolet natynkowych jest ogromna, co sprawia, że dostosowanie rozwiązania do typu elewacji nie stanowi większego problemu. Rolety natynkowe wykonywane obecnie pasują jednakowo do budynków urządzonych w sposób nowoczesny, czy też bardziej klasyczny, co czyni je rozwiązaniem uniwersalnym, stąd często określa się je mianem standardowych.

Plusem są także możliwości personalizacji rozwiązań. Osłony zewnętrzne mogą być dopasowane nie tylko pod względem odpowiedniej wysokości, lecz także np. uzupełnienia o pracujący system moskitiery. Ponieważ bez problemu można wybrać rozwiązanie dedykowane do istniejących budynków, estetyczny wygląd dopasowany do różnego rodzaju elewacji nie stanowi większego problemu. Oznacza to, że rozwiązanie to idealnie sprawdza się do modernizacji istniejących budynków – podkreślają eksperci z Dopasujrolety.pl

Kiedy sprawdzają się rolety podtynkowe?

Rolety podtynkowe z pewnością to dobre rozwiązanie dla osób, które bardzo cenią sobie minimalizm i prostotę we wszelkich rozwiązaniach. Atutem, absolutnie niewątpliwym rolet podtynkowych, jest ich wbudowanie w elewację budynku, a więc pełne ukrycie całego mechanizmu i uczynienie go niewidocznym z zewnątrz. Oznacza to jednak, że montaż tego rozwiązania najlepiej sprawdza się w przypadku nowych inwestycji lub radykalnych modernizacji obejmujących również elewację budynku. W związku z tym rolety podtynkowe wykonywane są z absolutnie najlepszych materiałów wysokiej jakości. To czyni je produktem bardzo trwałym i solidnym. Zachowują one wszystkie charakterystyczne dla rolet zewnętrznych zalety, czyli oszczędność energii, ochrona przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i związanym z tym nagrzewaniem domu, a także ochrona przed insektami.

Kiedy nie chcesz zniszczyć elewacji budynku…

Zabezpieczyć wnętrze budynku, jak i jego okna można bardzo prosto z wykorzystaniem role zewnętrznych natynkowych. Główne cechy rolet natynkowych, które sprawiają, że cieszą się one tak dużym zainteresowaniem, to:

  • duża odporność na oddziaływanie czynników atmosferycznych,
  • dopasowanie do elewacji budynku, co czyni rolety doskonałym elementem dekoracyjnym przy jednoczesnym braku ingerencji w obecny stan budynku,
  • doskonała izolacja termiczna m.in. dzięki zastosowano wysokiej jakości profili aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową,
  • dobra ochrona akustyczna, gwarantująca cenne wyciszenie wnętrza,
  • krótki czas montażu.

Więcej dowiesz się tutaj: https://dopasujrolety.pl/rolety-zewnetrzne/22-rolety-natynkowe.html

Sklep rolety natynkowe — czym się kierować przy wyborze?

Przy wyborze rolet natynkowych warto oczywiście skupić się przede wszystkim na jak najlepszym dopasowaniu ich do istniejącej elewacji. Kluczowe elementy, które należy przy takim zamówieniu wziąć pod uwagę, to oczywiście przede wszystkim wymiary. Jeśli nie wiesz dokładnie, jak „zdjąć” potrzebne wymiary do zamówienia rolety, skorzystaj z pomocy fachowców, którzy z pewnością doradzą, jak to zrobić albo też sami dokonają niezbędnych pomiarów.

Kolejna, nie mniej istotna kwestia to oczywiście dopasowanie pod względem estetycznym. Do wyboru są różne rodzaje skrzynek, kolory samego pancerza i profili, co znacznie ułatwia dopasowanie konkretnego rozwiązania do aktualnej elewacji budynku. W przypadku wymiany elewacji można także z powodzeniem wymienić roletę i nie będzie to stanowić szczególnego problemu.

W końcu warto pytać o szczegóły techniczne, o poziom wyciszenia, izolacji termicznej. Poszczególne rozwiązania mogą się między sobą różnić poszczególnymi parametrami i warto mieć to uwadze. Jeśli zależy ci na uzyskaniu optymalnych warunków, warto zadać pytania o szczegółowe parametry. Nie musisz być specjalistą w tym zakresie. Doradcy producenta lub dystrybutora podpowiedzą, które z rozwiązań gwarantuje najlepsze zabezpieczenie fizyczne, przed promieniowaniem słonecznym, utratą ciepła, a także akustyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here