Rolety okienne na wymiar

Dbając o estetykę pomieszczeń w domu, stawiamy na praktyczność i nowoczesne rozwiązania. Czasem drobny szczegół jest w stanie zmienić całkowicie energię pomieszczenia. W domu powinniśmy czuć się dobrze, komfortowo i po prostu u siebie. To tutaj spędzamy zdecydowanie większą część życia. To tu odpoczywamy, relaksujemy się, spędzamy czas z rodziną a czasami też pracujemy.

Jednym z takich istotnych detali, który zadba właśnie o ten komfort i ogólną estetykę, jest odpowiedni dobór rolet okiennych. Dzięki ich funkcjonalności, nowoczesności, bogatej gamie kolorów i struktury to idealne wykończenie każdego wnętrza. Pełnią funkcję nie tylko estetyczną, ale też izolacyjną(np. cieplną, akustyczną) i ochronną (przed słońcem, przed ciekawskimi spojrzeniami).

W sklepach mamy możliwość zakupienia rolet o standardowych wymiarach. Co, jeżeli nasze okna nie mają jednak standardowych wymiarów? W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie firmy, która posiada w ofercie szycie rolet okiennych na wymiar. Na całe szczęście nie jest to w dzisiejszych czasach trudne. W Internecie chociażby jest bardzo duża ilość ofert.

Nowoczesne rolety wewnętrzne na wymiar występują w różnych wariantach: dzień & noc (tkanina w poziome pasy pozwala regulować poziom zaciemnienia w pomieszczeniu), transparentne (materiał przepuszcza światło i pozwala zapewnić prywatność nie zaciemniając pomieszczenia), zaciemniające (odbijają promienie słońca zapewniając zaciemnienie), plisowane (przysłaniają dowolną część okna), rzymskie(rodzaj materiału jest dowolny, tu chodzi głównie o estetykę i funkcjonalność). Mało tego, część rolet można zamontować w wersji wolnowiszącej bądź kasetowej (zostają zamontowane prowadnice boczne dzięki którym materiał przylega do okna). Dobór odpowiedniego rodzaju rolety zależy już od klienta i jego oczekiwań oraz ogólnego wystroju wnętrza.

Rolety okienne na wymiar są najczęściej bardzo łatwe w montażu i nie wymagają jakiś wybitnych umiejętności. Każdy jest w stanie poradzić sobie z montażem.
Zanim jednak przejdziemy do zamawiania rolet musimy też dokładnie zmierzyć okno (wysokość i szerokość okna). Mało tego, musimy też uwzględnić jaki rodzaj rolet nas interesuje. Czy ma przylegać do okna czy jednak ma być puszczona luźno? Czy ma być zawieszona na oknie, przymocowana do ściany czy puszczona od sufitu? To wszystko musimy uwzględnić podając wymiary przy zamówieniu. Część firm oferuje też kreatory, które pomagają klientowi ściągać wymiary pod konkretny typ rolety uwzględniając wszystkie parametry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here