Projekty domów z poddaszem - dlaczego są tak popularne?

Dom parterowy, piętrowy czy nawet wielokondygnacyjny – rodzimi inwestorzy bardzo często decydują, że powstający budynek ma posiadać również poddasze. W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie, Jakie zalety odpowiadają za tak duża popularność?

Zalety posiadania poddasza

Poddasze to dodatkowa przestrzeń użytkowa, której nigdy dość. W końcu, skoro decydujemy się na własne domostwo, dobrze, jeśli tej przestrzeni jest jak najwięcej, szczególnie gdy nie jest to dla nas zbyt duży wydatek. Powierzchnia uzyskana dzięki inwestycji w poddasze charakteryzuje się uniwersalnością. Jest to miejsce doskonałe na składzik, stryszek i do przechowywania aktualnie nieużywanych rzeczy. Można też przeznaczyć je na suszarnię lub garderobę. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by dokonać aranżacji i sprawić, że poddasze zmieni się w pełnoprawną sypialnię lub pokój przeznaczony do rekreacji. Dzięki temu można stworzyć pionową kompozycję pomieszczeń, w której strefa dzienna jest na dole, u góry zaś znajduje się strefa nocna. W atrakcyjnym wykończeniu z pewnością pomaga fakt, że jako mieszkańcy Polski mamy dostęp do ofert największych producentów okien dachowych na świecie z pierwszej ręki, a co za tym idzie, w atrakcyjnej cenie. Poddasze to dobry wybór także z przyczyn praktycznych. Nie wymaga od nas natychmiastowej inwestycji w wykończenie, ponieważ można z powodzeniem korzystać z dolnych kondygnacji, poddasze pozostawiając w stanie surowym. Dzięki temu zabezpieczamy się na wypadek dodatkowego miejsca potrzebnego w przyszłości.

Ładne domy z poddaszem – gdzie szukać?

Ponieważ, jak już pisaliśmy, domy z poddaszem cieszą się dużym powodzeniem, atrakcyjne projekty znajdziemy praktycznie w każdej firmie zajmującej się architekturą tego typu. Jeżeli poszukujemy indywidualnego podejścia i wyjątkowego projekt skrojonego na miarę, powinniśmy wybrać pracownię architektoniczną, której głowni projektanci mają podobny do naszego gust. Musimy jednak przygotować się na spory wydatek, ponieważ w zależności od renomy, indywidualny projekt to koszt ok. 150 -250 zł za metr. Bardzo atrakcyjnie prezentuje się oferta gotowych projektów. Jest ona skierowania do inwestorów, którzy chcieliby oszczędzić, jednak nie kosztem jakości. W internecie możemy natrafić na kilka specjalistycznych witryn, które dysponują rozległym asortymentem gotowych projektów domów, również z poddaszem. Pod tym adresem możesz znaleźć takie właśnie propozycje https://pracownia-projekty.dom.pl/domy_ladne_i_tanie_w_budowie.html. Jest to rozsądny wybór, ponieważ różnorodność dostępnych propozycji sprawia, że trudno o to, by w naszym najbliższym sąsiedztwie powstał ten sam budynek. Poza tym zawsze możemy wprowadzić zmiany do projektu, a jego koszt i tak pozostanie znacznie niższy niż w przypadku tworzonego od zera.

Projekty domów parterowych z poddaszem

Największy odsetek domów z poddaszem stanowią domy parterowe. Przystosowane są one do mniejszych działek, a swoją funkcjonalnością podbijają serca osób starszych, niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi. Odznaczają się niewielkim kosztem, atrakcyjnym wzornictwem i wieloma możliwościami kompozycyjnymi nawet na niewielkich działkach. Dom parterowy z poddaszem jest bardzo dobrym rozwiązaniem problemu z nie największą działką. Pozwala na rozbudowanie domostwa o dodatkowe pełnoprawne pomieszczenia, szczególnie gdy w rodzinie przybędzie nowy członek.

Projekty domów piętrowych z poddaszem

Dla najbardziej wymagających inwestorów, którzy celują w domy o bogatej funkcjonalności i dużej przestrzeni doskonałą propozycję stanowią natomiast domy piętrowe z poddaszem. Dwie pełnoprawne kondygnacje zostają wzbogacone o dodatkową powierzchnię, która oczywiście może zostać przekształcona w kolejne pomieszczenia mieszkalne – sypialnię lub pokój rekreacyjny. W internecie nie brakuje takich projektów, np. tutaj https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_z_poddaszem.html. W tym wypadku należy jednak pamiętać, że jeśli chcemy zrealizować taki projekt, niezbędne są stosowne zezwolenia. Dlatego, nim dokonamy zakupu, trzeba zapoznać się z wytycznymi zagospodarowania przestrzeni w danym miejscu, a także z warunkami zabudowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here