Profesjonalne usługi mycia okien i elewacji na wysokości

Kto może wykonywać pracę na wysokościach?

Każde podjęcie pracy wymaga odpowiednich badań lekarskich i zaświadczenia od lekarza Medycyny Pracy o zdolności danej osoby do podjęcia zatrudnienia na danym stanowisku. Mycie okien na wysokości wymaga aby zajmujący się tym pracownicy nie tylko mieli podstawowe badania lekarskie, ale również odpowiednie przeszkolenie. Specyfika tej pracy wymaga szczególnych predyspozycji i umiejętności. Na pewno nie można mieć lęku wysokości.

Kiedy mycie okien uważane jest za pracę na wysokości?

Nowoczesna architektura stawia na wysokie, strzeliste budynki, z wieloma elementami szkła i okien. Nowe budynki wyglądają elegancko i tworzą charakterystyczny wizerunek miast. Ale smog, kurz i inne zanieczyszczenia szybko powodują, że okna należy wyczyścić. Zgodnie z przepisami praca wykonywana na powierzchni znajdującej się co najmniej 1 metr nad ziemią lub podłogą jest definiowana jako prace wysokościowe. Do takich usług wynajmuje się specjalistyczne firmy, których pracownicy mają szczególne uprawnienia.

Profesjonalne firmy zajmują się myciem okien w biurowcach i obiektach przemysłowych, ale również można im zlecić czyszczenie elewacji.

Gdzie szukać dobrej firmy usługowej?

Każda praca wykonywana na wysokości związana jest z podwyższonym ryzykiem. Należy bardzo przestrzegać wszelkich zasad BHP. Każde szczególnie niebezpieczne zlecenie mogą wykonywać tylko niektórzy pracownicy pod nadzorem innych osób. Wszyscy pracujący na wysokości mają specjalną odzież ochronną i odpowiedni sprzęt. Oczywiście w obsłudze sprzętu muszą odbyć odpowiednie szkolenie.

Za bezpieczeństwo odpowiada administrator budynku w którym wykonywane są prace wysokościowe, a także firma wykonująca usługi. Istotne jest więc aby firma była w pełni profesjonalna i zatrudniała wyszkolonych, odpowiedzialnych pracowników. Najlepiej jeżeli jest polecona przez innych klientów, ale również pomocne są opinie w internecie. Mycie okien na wysokości proponuje wiele firm, jednak nie wszystkie są jednakowo dobrze przygotowane. Żeby efekt usługi np.czyszczenie elewacji był zadowalający, potrzebny jest fachowiec i bezpieczna praca, tak wszystko odbyło się bez komplikacji. Nie warto sugerować się tylko ceną usług. Niżej wycenione mogą być po prostu wykonane w krótszym czasie i niedokładnie, lub zagrażać ogólnemu bezpieczeństwu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here