Rolety rzymskie to funkcjonalne i stylowe rozwiązanie, które zatrzymuje promienie słoneczne, a mnogość wzorów i kolorów sprawia, że z powodzeniem pełni również funkcję dekoracyjną. Produkt cieszy się dużym powodzeniem i w wielu przypadkach zastępuje firanki czy zasłony. Na rynku dostępnych jest wiele modeli rolet rzymskich, dlatego decyzja w kwestii zakupu powinna zostać podjęta na podstawie sposobu montażu oraz oczekiwanej funkcjonalności.

Mechanizm podciągania rolety rzymskiej i sposób jej montażu

Rolety rzymskie posiadają mechanizm sznurkowy (podciągane są za pomocą linki, umieszczonej z prawej strony rolety) lub kasetowy, inaczej zwany koralikowym (roletę podnosi się za pomocą łańcuszka złożonego z koralików). Rolety rzymskie można zamontować do ściany lub sufitu, bezinwazyjnie na ramie okna za pomocą haczyków lub powiesić na karniszu, przy czym większość produktów pozwala wybrać jeden z kilku sposobów. „Metody pozwalające na łatwy i szybki montaż rolety to dobre rozwiązanie przy potrzebie dokonywania częstych zmian dekoracji w pomieszczeniu bez ponoszenia znacznych nakładów finansowych” – podkreśla Marcin Surma, specjalista z systemysurma.pl.

Funkcjonalność rolety we wnętrzu

Rolety rzymskie mogą pełnić w pomieszczeniu funkcję zaciemniającą i osłaniającą. Do zaciemniania warto poszukać modeli, w których zastosowano tkaninę o grubym splocie, pokrytą warstwą gumy, która ma odbijać światło. Mogą to być na przykład przesłony uszyte z poliestru, ponieważ jest on dość odporny na rozjaśnianie koloru pod wpływem działania promieni słonecznych. W pomieszczeniach, w których rolety rzymskie mają zastąpić firanki, można natomiast wybrać cieńszą i delikatniejszą tkaninę o jasnym kolorze, która będzie przepuszczała światło do wnętrza. Przed zakupem dobrze jest obejrzeć próbnik kolorów, ustawiając go pod naturalne światło, by zobaczyć, jak wybrany kolor zaprezentuje się na w pełni oświetlonym oknie.

Oferta rolet rzymskich jest bardzo szeroka, dlatego wybór modelu o dogodnym sposobie montażu oraz oczekiwanej funkcjonalności na pewno zakończy się sukcesem. Warto jednak pamiętać o doborze odpowiedniego koloru i sprawdzeniu, jak zmienia się odcień pod wpływem promieni słonecznych. Dzięki temu, po zamontowaniu rolety nie dozna się rozczarowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here