Pościel dla dzieci – jaka będzie najlepsza?

Zadbaj o jak najwyższy komfort snu swojego dziecka i zapewnij mu odpowiednią pościel. Ważny jest rodzaj wypełnienia kołdry i poduszek, a także modne poszewki. Pościel młodzieżowa musi trafiać w gust dziecka i pasować do jego pokoju.

Komplety pościeli dla dzieci – jakie wypełnienie wybrać?

To kluczowa kwestia, na którą należy zwrócić uwagę, gdyż nie wszystkie rodzaje wypełnienia będą odpowiednie np. dla alergików. Na przykład kołdra z wełny może uczulać, więc trzeba to sprawdzić przed zakupem. Dobrym wyborem będzie wtedy pościel antyalergiczna. Jeśli dziecko wykazuje nawet niedużą skłonność do alergii, trzeba wybrać poduszkę i kołdrę antyalergiczną.

Dobrym i uniwersalnym wyborem będzie pościel bawełniana, naturalna i ciepła, w której dziecku dobrze się śpi i odpoczywa. Poza tym można ją prać w wyższych temperaturach, np. 60 stopniach Celsjusza, co pozwala usunąć roztocza i szkodliwe bakterie, co jest istotne dla alergików. Weź pod uwagę także flanelę, gdyż to również materiał odpowiedni dla najmłodszych.

Odpowiedni komfort spania zagwarantujesz dziecku, dobierając kołdrę do aktualnych warunków atmosferycznych – warto mieć osobne komplety na sezon jesienno-zimowy i wiosenno-letni, ale można znaleźć też dobrej jakości modele całoroczne.

Modne wzory i motywy

Komplety pościeli dla dzieci z wizerunkami lubianych postaci bajek spodobają się każdemu maluchowi. Tacy bohaterowie utulą do snu skuteczniej niż rodzice! Szeroki wybór modeli i wzorów pozwala dobrać idealne komplety zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców.

Dziewczynkom spodobają się motywy z bajek Disneya, ale także pościel z szczeniaczki lub kotki, a chłopcom pościel futbolowa z logo ulubionego klubu lub piłkarzami polskiej reprezentacji.

Pościel młodzieżowa – jaki rozmiar wybrać?

W Polsce popularne są łóżeczka o wymiarach 60×120 cm, 80×120 cm – odpowiednie dla najmłodszych dzieci. Powszechnie przyjmuje się, że kołdra powinna być o 20 cm szersza od materaca. Klasycznym rozmiarem kołdry młodzieżowej jest 90×120 cm oraz 100×135 cm. Pościel młodzieżowa w optymalnym rozmiarze będzie wtedy 120×60 cm lub 120×80 cm.

Zwróć też uwagę, że pościel dla niemowląt zwykle sprzedawana jest w komplecie i może obejmować aż kilkanaście elementów. Przede wszystkim sprawdź, co obejmuje dany zestaw, a także zmierz dokładnie łóżko i zastanów się, czy nie będziesz go wkrótce zmieniać na większe. Jeśli tak, kup nieco większą pościel, a będzie starczyć na dłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here