Pomysły na prosty remont łazienki

Remont łazienki kojarzy się większości z nas z trudnymi pracami oraz dużym nakładem finansowym. Wbrew pozorom, aby odmienić to pomieszczenie, nie zawsze potrzebny jest gruntowny remont i planowanie prac, które na kilka dni utrudnią korzystanie z tego pomieszczenia. Zobacz kilka pomysłów na prosty remont łazienki, na który może pozwolić sobie każdy.

Metamorfoza płytek

Gruntowne remonty zazwyczaj zaczynają się od skucia płytek, które ozdabiają ściany i podłogi w łazience. Po kilku, a nawet kilkunastu latach często przestaje nam odpowiadać ich kolor czy też wzór i właśnie z tego względu decydujemy się na to, aby się ich pozbyć. Istnieje jednak inny, tańszy i przede wszystkim prostszy sposób na to, aby odmienić płytki w łazience. Wystarczy, że pomalujesz je na nowy kolor, a nawet kilkunastoletnie płytki od razu zyskają nowe życie. W sklepach budowlanych znaleźć można naprawdę wiele farb, które przeznaczone są do tego typu prac. Są one odporne na wilgoć i ścieranie, i przez długi czas trzymają się na płytkach. Zazwyczaj wystarczą dwie warstwy farby, aby łazienkowe płytki zostały całkowicie pokryte nowym kolorem np. białym lub szarym. Koszt farby to ok. 100 zł za 1 litr, jeśli masz do odmalowania niewielką łazienkę, to dwie puszki farby powinny Ci w zupełności wystarczyć.

Nowe akcesoria

Czasem, aby odmienić wygląd łazienki, wystarczy jedynie wymienić kilka drobnych elementów, które wchodzą w skład jej wyposażenia. Nowe lustro nad umywalką, gustowne koszyki do przechowywania kosmetyków, podajnik na mydło i kubek na szczoteczki do zębów – te wszystkie rzeczy możesz wymienić i nadać nowego charakteru swojej łazience. Takie akcesoria nie są drogie, a co więcej można je dostać w praktycznie każdym sklepie z wyposażeniem do domu. Wybierz motyw przewodni nowych dekoracji i staraj się kupić wszystkie rzeczy w podobnym stylu i kolorze.

Wymiana grzejników

Stare, żeliwne grzejniki, które wiszą na ścianie w łazience, mogą zepsuć cały jej urok. Jeśli planujesz prostą metamorfozę tego pomieszczenia, to koniecznie zajmij się wymianą grzejników. Najlepszym wyborem będą grzejniki nameless, które są dedykowane właśnie łazienkom i prócz ogrzewania pomieszczenia będą pełnić także funkcję dekoracyjną. Grzejniki nameless https://mat-dom.pl/grzejniki-azienkowe/nameless/ łączą w sobie funkcjonalność z niebanalnym wyglądem, który świetnie będzie prezentował się w każdym wnętrzu.

Nowe, ładniejsze grzejniki mogą diametralnie zmienić wygląd pomieszczenia, a jeśli połączysz je z odmalowanymi płytkami, to prosty remont gotowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here