Polska stoi meblami

Według danych dostarczonych przez PFR nasz kraj nieustannie się rozwija w zakresie eksportu mebli. W tej chwili jesteśmy w absolutnej czołówce światowej, a może być jeszcze lepiej. Zdaniem analityków Polska w ciągu 2-3 lat może zostać liderem w Europie, wyprzedzając nawet Niemców – aktualnego potentata.

Produkcja mebli to niezwykle ważny sektor polskiej gospodarki, który już niebem może osiągnąć wartość 50 miliardów złotych. Nasi producenci są cenieni na świecie za wysoką jakość wyrobów. Aktualnie w naszym kraju funkcjonuje około 20.000 producentów, z czego większość stanowią małe, lokalne firmy. Ich siłą jest właśnie wysoka jakość i precyzja wykonania.

Zagraniczni inwestorzy poszukujący krzeseł, stołów, foteli, sof doskonale wiedzą, że zamawiając w Polsce mogą liczyć na terminowość oraz zaangażowanie w projekt, co nie zawsze udaje się uzyskać przy zamówieniach z krajów azjatyckich.

Przykładem polskiej firmy, która dociera ze swoimi wyrobami na zagraniczne rynki jest BG Technology. Producent stelaży meblowych oferuje wysokiej jakości stelaże krzeseł metalowych, stołów, biurek, łóżek czy foteli. Przedsiębiorstwo stawia przede wszystkim na transparentność, uczciwe podejście oraz nowoczesną produkcję. Zdaniem właściciela firmy cele BG Technology są jasne: oferowanie stelaży metalowych, które będą nie tylko cieszyć oko użytkowników na całym świecie, ale również będą solidne i trwałe.

Zdaniem Pana Bartosza Gargasewicza polski rynek meblarski będzie dalej rozwijał się na przestrzeni następnych kilku lat.

Producenci mebli nie tylko w Polsce, ale i za granicą poszukują zaufanego dostawcy stelaży metalowych. My wpisujemy się w targety wielu firm produkujących zwłaszcza stoły, krzesła, biurka czy fotele. Wynika to z naszych możliwości produkcyjnych. Inwestujemy na bieżąco w nowoczesne maszyny CNC, dzięki którym w szybkim tempie i przy niskich kosztach możemy giąć rury, walcować je czy spawać. Wdrożyliśmy ISO 9001:2015, aby permanentnie poprawiać wydajność produkcyjną. Uważamy, że jakość polskich stelaży mebli jest wyższa niż tych oferowanych w innych krajach zlokalizowanych poza Europą, dlatego jest duża szansa na dalsze wzrosty tego sektora – powiedział Pan Bartosz.

Firma  BG Technology to tylko przykład nowoczesnej firmy, świadomej globalizacji dzisiejszego biznesu. Zdaniem Polskiego Funduszu Rozwoju tego typu przedsiębiorstw jest coraz więcej. Nie boją się eksportu, w czym pomagają też liczne programy europejskie. Warto w tym miejscu odnotować również fakt, że PFR zapoczątkował dedykowany projekt „Polskie Meble”. Celem tego przedsięwzięcia jest promocja Polski, jako czołowego eksportera mebli na Świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here