czy warto zrobić w ogrodzie plac zabaw dziecięcy?

Place zabaw różnią się od siebie, nie ma jednego schematu, według którego należy się kierować podczas tworzenia takiego miejsca. Aby plac zabaw był odpowiedni, należy zaplanować go tak by był dostosowany do potrzeb, wieku i możliwości malucha. Właśnie dlatego wielu rodziców, woli samodzielnie zaaranżować placu zabaw, który ma się pojawić w ogródku.

Co powinno się znajdować na placu zabaw dla dzieci?

Aby plac zabaw budził zainteresowanie u dzieci, należy zadbać o to żeby znajdowały się w nim wszystkie niezbędne zabawki ogrodowe. Na pewno musi być ich kilka, żeby maluch mógł rozwijać swoje umiejętności, wybierać i zmieniać rodzaj zabawy. Najlepszym wyborem będą:

  • piaskownica, jest to obowiązkowy element każdego placu zabaw. Jest to świetna forma zabawy dla dzieci każdym wieku, która rozwija zdolności manualne dziecka oraz jego wyobraźnię. Od nas zależy, gdzie będzie znajdować się piaskownica, może być wkomponowana w plac zabaw lub znajdować się w jego pobliżu. Najlepszym wyborem jest piaskownica, która ma zadaszenie, wtedy chroni dziecko przed szkodliwymi promieniami słonecznymi oraz przed deszczem.
  • huśtawka, powinna być zawsze dobrana do wieku dziecka. Jeżeli z huśtawki maja korzystać młodsze dzieci, należy wybrać taki model, który ma pełne siedzisko kubełkowe, z którego dziecko nie może wypaść. Z kolei jeżeli ma być to huśtawka dla starszego dziecka, najlepszym wyborem będzie huśtawka z siedziskiem typu flexi.
  • zjeżdżalnia, w tym przypadku najprostszy rodzaj jest najlepszym wyborem. Aby zjeżdżalnia była bezpieczna, powinna spełniać pewne wymogi. Jej nachylenie w żadnym miejscu nie powinno przekraczać 30 stopni, a szerokość rynny zjeżdżalni powinna wynosić 20-30 cm, wtedy jest bezpieczna.

Place zabaw dla dzieci

Plac zabaw dla dzieci – jaki powinien być?

Gdy chcemy zaaranżować plac zabaw w przydomowym ogródku, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • bezpieczeństwo, plac zabaw powinien być miejscem, które jest odpowiednio przygotowane dla dzieci. Wokół placu powinien być wysypany piasek, rosnąć trawa lub znajdować się podłoże, które będzie amortyzowało upadki. Wszystkie elementy, które znajdują się na placu zabaw powinny być regularnie konserwowane oraz utrzymywane w czystości.
  • solidne wykonanie, wszelkie przedmioty, które znajdują się na placu zabaw powinny być wykonane z bezpiecznych i atestowanych materiałów. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że dziecku nic nie zagraża. Wszelkie zabawki, które się znajdują na placu zabaw również powinny być pozbawione strych, wystających elementów.
  • dostosowanie do wieku dziecka, podczas wyboru zabawek ogrodowych należy wziąć pod uwagę wiek użytkownika. Na każdym etapie rozwoju dzieci mają różne potrzeby, jak i umiejętności.

Przeczytaj też: http://www.toysboard.pl/skoczki-i-pilki-do-skakania-dla-dzieci-kiedy-warto-kupic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here