Piękne poidełka dla ptaków wspierają przyrodę

0
2749

Dopajanie ptaków umożliwia bliski kontakt z naturą. Wiele osób dokarmia ptaki w ogrodach w czasie zimy, a mało kto wie że latem ptaki też potrzebują pomocy. Mianowicie potrzebują wody.

W Polsce tradycja dopajania ptaków latem nie jest tak powszechna, jak na przykład w Wielkiej Brytanii. Tymczasem latem, gdy wody brakuje, warto wspomóc naszych skrzydlatych sprzymierzeńców. Człowiek może mieć pozytywny wpływ na przyrodę, pomagając przetrwać upał ptakom. Ptaki pomagają nam utrzymywać populację owadów na odpowiednim poziomie, co ma wpływ na równowagę przyrodniczą.

Letnie źródła wody wokół domu

Latem wysychają wszelkie źródła wody, zarówno kałuże, mniejsze strumienie, zbiorniki takie jak stawy. Poziom wody w rzekach spada. Jeśli chcecie słuchać śpiewu ptaków w ogrodzie, należy rozmieścić w nim poidełka. Wówczas ptaki będą miały powód, aby przebywać w pobliżu domu. A poidełko nie jest w żaden sposób absorbujące, w przeciwieństwie do oczek wodnych, które wymagają dużo opieki. Ptasie poidełka są piękną ozdobą naszego otoczenia.

Lepiej dopajać latem, a zimą dokarmiać

Piękne poidełka dla ptakówDoskonały wybór różnych poidełek znajdziecie w sklepie z artykułami do ogrodów przyjaznych naturze. Są poidełka do wieszania, do postawienia, naścienne, i różne sposoby ich mocowania. To na lato, aby przyjemniej się żyło. Ptasie koncerty latem są bezcenne.
A jeśli chcecie słuchac ptasiego świergotu zimą, należy zainwestować w karmnik. Ważne też, co do niego sypiemy – nie resztki chleba, bo ptaki to nie kosze na śmieci.

Doskonałej jakości pokarm dla ptaków zawiera słonecznik, ostropest, mozgę kanaryjską, olejarkę i inne wysokotłuszczowe ziarna. Jest sporo ptaków, które lubią zimą jeść owoce – są to miękkojady, takie jak jemiołuszka, gil, kowalik, kwiczoł, mysikrólik, raniuszek, rudzik, trznadel. Dla nich warto wybrać pokarm dla ptaków ze suszonymi owocami.

Człowiek od zawsze intensywnie ingeruje w naturę. Ciągle usuwamy naturalne siedliska ptaków. Stwórzmy więc dla nich wokół nas przyjazne miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here