Najszybszym sposobem na metamorfozę wnętrza jest pomalowanie ścian nowym kolorem farby. Okazuje się, że malowanie jest sposobem nie tylko na odmianę wyglądu salonu, ale także łazienki lub kuchni i to nawet wtedy, kiedy na ścianach znajdują się płytki ceramiczne.

Aby pomieszczenia te nabrały nowego wyglądu nie musimy już dzisiaj kupować nowej glazury. W sklepach pojawiły się bowiem farby do glazury. To sposób nie tylko bardzo szybki, ale także tani. Do tego wybierając farbę do glazury unikniemy bałaganu, a więc zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale także czas. Doprowadzenie łazienki lub kuchni do porządku po wymianie płytek na nowe zajmie nam mnóstwo czasu.

Jak malować glazurę?

Podobnie, jak w przypadku malowania ścian także do malowania płytek ceramicznych musimy się odpowiednio przygotować. Wybór farby i narzędzi do malowania to pierwszy krok, który nas czeka. Do malowania glazury możemy użyć zarówno pędzla, jak i wałka. Wybór odpowiedniego narzędzia zależy tylko od nas. Zanim przystąpimy do malowania przeczytajmy zalecenia producenta farby. Być może będziemy musieli zakupić dodatkowo preparat gruntujący. Płytki, które chcemy malować musimy odtłuścić. Najprostszym sposobem jest ich umycie ciepłą wodą z dodatkiem niewielkiej ilości płynu do mycia naczyń. Farbę możemy nanosić na płytki dopiero, kiedy będą suche. Zanim zaczniemy malować zabezpieczmy przed zabrudzeniem wannę i umywalkę. Malowanie zaczynamy od narożników, następnie malujemy środek ściany pokrytej glazurą. Pamiętajmy, aby malując płytki otworzyć w kuchni okno. Jeśli malujemy glazurę w łazience, w której nie ma okna nie zamykajmy drzwi.

Jaką farbę do glazury wybrać?

Do wyboru mamy farby do glazury epoksydowe i akrylowe. Zdaniem wielu osób lepiej sprawdzają się te pierwsze. Ich wadą jest jednak długi czas schnięcia, ale zaletą tych farb jest bardzo duża odporność na ścieranie. W przypadku malowania glazury w kuchni powinniśmy wybrać farbę specjalnie przeznaczoną do tego pomieszczenia.

Malowanie ścian to szybki i tani sposób, aby odświeżyć pomieszczenie. Dzisiaj na rynku dostępne są także specjalne farby do glazury. Dzięki nim bardzo szybko zmienimy wygląd płytek w kuchni lub w łazience. Farby przeznaczone do malowania glazury nie są toksyczne, mogą mieć kontakt z żywnością. Do tego są bardzo trwałe. Farby do glazury zapewniają także bardzo wysoki efekt estetyczny. Pomalowane płytki będą wyglądać jak nowe. Planując remont łazienki lub kuchni warto rozważyć pomysł pomalowania płytek. Efekt jaki uzyskamy pozytywnie nas zaskoczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here