Oświetlenie LED - rodzaje, aranżacja i zastosowania

Bez żarówek LED w ich wielu odsłonach, a także innego oświetlenia tego typu, trudno wyobrazić sobie wnętrze nowoczesnego mieszkania, restauracji, czy też klubu. Ich styl doskonale odpowiada tego typu przestrzeniom. Dzięki nim czujemy się w nich dobrze i komfortowo. Jednakże wybór odpowiedniego źródła światła nie należy do najprostszych, gdyż na rynku znajdziemy wiele ich rodzajów. Przy poszukiwaniach odpowiedniej można naprawdę się pogubić. Z tego też powodu poniżej piszemy o kilku podstawowych rodzajach oraz ich specyfice. Zapraszam do lektury wszystkich, którym zależy na wyjątkowym oświetleniu.

Żarówka LED, czyli styl, ekonomiczność oraz ekologia

Pierwszym co uderza nas, gdy zaczynamy rozglądać się za żarówkami LED jest olbrzymia ilość ich rodzajów dostępnych w specjalistycznych sklepach. Przykładem może być tu asortyment sklepu internetowego Etak, jaki znajdziecie w tym miejscu: http://etak.eu/zarowki-led-oswietlenie . Świadczy to ich dużej popularności. Zawdzięczają ją przede wszystkim niskiemu zużyciu energii elektrycznej – w porównaniu do tradycyjnego oświetlenia – a więc wysokiej ekonomiczności i ekologii. Oprócz tego cechuje je też nowoczesny, designerski wygląd, co ma niebagatelne znaczenie jeśli chodzi o aranżowanie nowoczesnych mieszkań, gdzie światło nie tylko ma oświetlać przestrzeń, ale też tworzyć szczególną atmosferę, jaka współgra z estetycznymi elementami wnętrza. Tym bardziej ich wybór nie należy do najprostszych.

Oświetlenie LED – rodzaje

Do najbardziej podstawowych rodzajów należą żarówki LED, jakie dzięki swojemu stylowemu wyglądowi oraz dużej sile świetlnej nie potrzebują często kloszy, szczególnie gdy preferujemy ascetyczne, minimalistyczne rozwiązania aranżacyjne. Pojedyncze żarówki sprawdzą się doskonale w loftach, oczywiście rozmieszczone w odpowiednich miejscach wnętrzach, tak by mogły one doświetlić wszystkie zakamarki pomieszczenia.

Drugim, niezwykle popularnym ostatnio rodzajem są diody LED, jakie odznaczają się różnymi kolorami światła, jakie emitują. Nie jest ono co prawda tak funkcjonalne, jak w przypadku żarówki LED, jednak nie takie jest jego zadanie. Diody kreują pożądaną przez nas w danym wnętrzu atmosferę, a więc sprawiają, że staje się ono bardziej przytulne oraz rodzinne. Ta funkcja sprawdza się nie tylko w domach, czy mieszkaniach, ale również w restauracjach, pubach, czy też klubach.

Ciekawym pomysłem jest umieszczenie różnokolorowych diod we wnętrzach takich, jak łazienka, czy też sypialnia, a więc tam gdzie zwykle się relaksujemy. (Oczywiście do tych wnętrz należy zaliczyć także salon). Z ich pomocą stworzymy we wnętrzach szczególny klimat, jaki ułatwi nam odpoczynek oraz zasypianie na co dzień.

Ogólna aranżacja

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć różne rodzaje oświetlenia LED. Żarówki i diody, a także całe taśmy, na których są umieszczane, mogą być swobodnie aranżowane i tworzyć nowe, interesujące całości. Ważne jest jednak, aby zachować stylistyczną harmonię, a także nie mieszać LEDów z tradycyjnym oświetleniem, gdyż może doprowadzić to do stylistycznego zgrzytu. Oczywiście oświetlenie to nie tylko LEDy, ale też na przykład lampy stojące, jakie mają nie mniejszy wpływ na atmosferę we wnętrzu. Warto uwzględnić jedne i drugie przy aranżowaniu naszego domu lub mieszkania. Sprawi to, że będziemy czuć się w nim jak najbardziej komfortowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here