Wielu z Nas w trakcie budowania czy kupowania/wynajmowania swojego własnego, wymarzonego domu analizuje bardzo wiele rzeczy. Również na etapie urządzania swojego mieszkania dochodzi do sporej liczby decyzji: jakie wybrać kafelki w łazience, czy salon powinien być stworzony w stylu skandynawskim czy może prowansalskim, jakie drewno z którego będą wykonane meble do naszej kuchni… Wszystko po to żeby czuć się jak najbardziej komfortowo i żeby “wyrazić siebie”. Ważne, aby wszystko stanowiło jedną, spójną całość, która ma inspirować, zachwycać, sprawiać że będziemy czuli się lepiej.

Jednocześnie coraz popularniejsze staje się rozwiązanie, w którym decydujemy się opuścić blokowisko czy kamienice niedaleko centrum i wyprowadzić się nieco na obrzeża miasta, mając swój własny dom, trochę rodzinnego zacisza i swój własny ogród. Wtedy stajemy przed jeszcze jednym ważnym pytaniem: jakie ogrodzenie wybrać i czy będzie ono pasowało do całości?

Pomysł na ogrodzenie

Wybieramy odpowiednie ogrodzenie z różnych względów. Czasem chcemy pochwalić się naszym ogrodem – ukazać jego piękno, innym razem dbamy o naszą prywatność. Te kryteria definiują czy zależy nam na ogrodzeniu raczej zabudowanym czy też ażurowym.

Wybierając odpowiednie ogrodzenie, musimy mieć na uwadze całość naszego domostwa, a więc pamiętać o stylu w jakim został zaprojektowany nasz ogród i sam dom. W sieci krąży wiele rewelacyjnych pomysłów, tych zrealizowanych i tych jeszcze nie, dotyczących właśnie ogrodu i ostatecznego wrażenia jakie może wywołać odpowiednie połączenie ogrodzenia i tego, co znajdziemy w środku. Można oczywiście wymyślić i stworzyć swój projekt od zera, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainspirować się innymi rozwiązaniami. Takie można znaleźć m.in. na https://www.pinterest.com/.

Wybór odpowiedniego rodzaju ogrodzenia

Jak się już pewnie domyślasz jest z czego wybierać. Zaczynając od prostych ogrodzeń z siatki, poprzez ogrodzenia panelowe, betonowe, drewniane, metalowe kończąc na ogrodzeniach z bloczków, klinkierowych czy gabionowych. Które wybrać? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi – co więcej, decyzja jest uzależniona od wielu czynników. Do głównych można zaliczyć: budżet, który masz, przeznaczenie, czyli na jak długo chcesz mieć ogrodzenie (czasem ludzie potrzebują ogrodzeń tymczasowych), pozostałe elementy: dom, ogród, i to żeby wszystko do siebie pasowało – w końcu ma to sprawiać jak najlepsze wrażenie.

Kilka pomysłów na własne ogrodzenie

Ogrodzenie drewniane

Wybierając drewniane ogrodzenie, możemy wybierać spośród różnego ułożenia desek – poziomego, pionowego bądź ukośnego. Może się tego nie spodziewasz, ale wariant który wybierzesz jest w stanie zdecydowanie odmienić całkowitą kompozycję.

Ogrodzenie z kutego żelaza

Kute żelazo możesz znaleźć i wykorzystać w różnych miejscach swojego domu, a jego estetyka i funkcjonalność bardzo dobrze pasują do wnętrz stworzonych w najróżniejszych stylach. Ogrodzenia z kutego żelaza potrafią być pięknie zdobione, a w ten sposób możemy je perfekcyjnie wkomponować w wygląd domu oraz podwórza.

Ogrodzenie ekologiczne – zielony mur

Ogrodzenie dla bardziej wymagających. Decydując się na taki wybór zyskuje się całkowitą prywatność dzięki odpowiedniej gęstości i wysokości rośliny. Z drugiej strony należy pamiętać, że taką rośliną trzeba się opiekować m.in. poprzez przycinanie gałązek i liści. Pamiętaj, aby wybrać gatunek, który w zimie pozostaje zielony.

Ogrodzenie dla odważnych – z kontrastującą bramą

Myślisz o połączeniu czegoś klasycznego z współczesnym? O posiadaniu niestandardowej bramy i ogrodzenia? W tym połączeniu szczególnie polecamy klasyczną cegłę oraz ekstrawagancką, oryginalną bramę o niestandardowym kształcie i kolorze. Cegła jest materiałem, który świetnie współgra w prawie wszystkich zestawieniach, co jeszcze bardziej podkreśli i odda charakter wyjątkowej bramy.

Montaż ogrodzenia

Poszukiwanie odpowiedniego rodzaju ogrodzenia, a później charakteru i konkretnego pomysłu na ogrodzenie to jedno. Pamiętaj że, aby zamontować ogrodzenie, szczególnie to nietypowe możesz potrzebować pomocy. W tym celu, kolejną rzeczą, którą musisz uwzględnić w swoim projekcie jest odpowiedni zespół ludzi, który jest w stanie wcielić w życie twój pomysł. Najlepiej żeby była to sprawdzona i zaufana firma mająca na swoim koncie niejedną realizację, z pozytywnymi opiniami od swoich klientów. Jeżeli zdecydujesz się samemu zamontować ogrodzenie, bo dysponujesz odpowiednią ilością czasu oraz lubisz majsterkować warto wcześniej zaczerpnąć trochę fachowej wiedzy na temat montażu wybranego przez Ciebie rodzaju ogrodzenia: przeczytać jakiś poradnik zawierający ciekawe wskazówki czy obejrzeć wartościowy film instruktażowy. Wiele porad na temat montażu ogrodzenia siatkowego i panelowego znajdziesz na stronie: https://montazogrodzenia.com/.

Bez względu na wszystko życzymy wiele kreatywności podczas tworzenia koncepcji ogrodzenia. Nie zapominaj, że może to być świetna zabawa!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here