Panel wiklinowy

Wiklinowe ogrodzenie podkreśli charakter Twojego ogrodu, wpisując się w naturalny charakter miejsca. Nie przytłoczy pięknej roślinności i nie zagłuszy zieleni. Odpowiednio zaimpregnowana wiklina jest również odporna na różne warunki atmosferyczne i charakteryzuje się długą żywotnością. Przyjrzyjmy się, jakie rodzaje ogrodzeń z wikliny dostępne są na rynku.

Dlaczego warto zdecydować się na ogrodzenie z wikliny?

Własny ogród stanowi marzenie wielu osób. Przestrzeń do wypoczynku z dala od wścibskich spojrzeń, własna oaza spokoju i relaksu pośród natury. Wiele właścicieli ogrodów poświęca sporo swojego czasu wolnego na upiększanie kwiatowych rabatek, sadzenie nowych okazów roślin czy dbanie o trawnik. Jednym z podstawowych kwestii, o które należy zadbać w ogrodzie, to odpowiednie ogrodzenie. Nie chcesz przecież, by sąsiedzi mogli obserwować każdy Twój ruch, prawda? Płot stanowi również zabezpieczenie przed hałasem czy kurzem i zanieczyszczeniami. Dla właścicieli czworonogów solidne ogrodzenie jest również ważne ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa swoim pupilom. 

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów ogrodzeń. Różnią się one zastosowanym materiałem, trwałością czy ceną. Wśród wszystkich możliwości szczególnie wyróżnia się ogrodzenie z wikliny. Łączy ono w sobie zalety praktyczne z niezwykłą estetyką. Wiklina pięknie komponuje się z naturą i roślinami w ogrodzie, tworząc harmonijną całość. Przyjrzyjmy się temu, jakie rodzaje ogrodzeń z wikliny dostępne są na rynku. 

Ogrodowe panele wiklinowe

Pierwszą z opcji są ogrodowe panele wiklinowe. Stanowią one precyzyjnie wykonane połączenie wikliny i wysokiej jakości drewna. Są to bardzo wytrzymałe, solidne konstrukcje, które umożliwiają stworzenie trwałego ogrodzenie wokół ogrodu. Ważne jest, by wybrać panele najwyższej jakości. Warto szukać modeli wyplatanych ręcznie. Konieczne jest również dokładne zabezpieczenie materiału za pomocą procesu impregnacji. Tak wykonane panele wiklinowe charakteryzują się wyjątkowo długą żywotnością, bez przeszkód mogą służyć nawet do 10 lat. 

Płoty z wikliny – dopełnij istniejące już ogrodzenie

Jeśli w Twoim ogrodzie znajduje się już płot, nie musisz wcale się go pozbywać, aby upiększyć przestrzeń. Do tego celu znakomicie nadają się specjalne maty z wikliny. W prosty i szybki sposób zamocować można je na istniejącym już płocie, dając mu nowe życie. Wiklinowe maty sprawdzą się świetnie również na balustradach, na tarasie lub altanie. W ten sposób, bez czasochłonnej i trudnej przebudowy, stworzysz intymną przestrzeń i upiększysz swój ogród.

Ogrodzenia z wikliny – stwórz intymną przestrzeń w ogrodzie

Ogrodzenia z wikliny użyć możesz również do wyznaczenia intymnych, ustronnych miejsc w ogrodzie. Nie musi ono służyć jedynie do stworzenia płotu wokół całej posesji. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie wiklinowych paneli czy mat do wygrodzenia małej przestrzeni, którą wykorzystać możesz do czytania ulubionych powieści, opalania się czy relaksu z dala od wszystkich. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here