Odświeżamy meble kuchenne

Na tle umeblowania, które znajdziemy w naszych mieszkaniach i domach, na szczególną uwagę zasługują meble panujące w kuchni. Kuchnia to miejsce wyjątkowe, które nie tylko służy do przygotowywania posiłków, ale często też jest ulubionym pomieszczeniem będącym tłem niejednego spotkania w gronie rodziny i bliskich. Czy jest sposób na to, by wygląd kuchni podążał za aktualnymi trendami mody i gustami właścicieli?

Czy odświeżenie kuchni musi być trudne i kosztowne?

Wymiana mebli w salonie lub sypialni jest zadaniem stosunkowo prostym. Pozbywamy się szaf, kanap i stołów, na ich miejsce wstawiamy nowe nabytki. Całą operację uda się przeprowadzić w jeden dzień. Radość z nowego wyglądu wnętrz nie wymaga dużego zaangażowania sił i środków. W przypadku kuchni sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Przede wszystkim meble kuchenne muszą być funkcjonalnie dostosowane do wymagań użytkowych. Zadania nie ułatwia fakt, że najczęściej łączą one w integralną całość blaty robocze, zabudowę AGD i miejsca przeznaczone do przechowywania przyborów oraz akcesoriów kuchennych. W tej sytuacji całkowita wymiana mebli oznacza konieczność przeprowadzenia działań, które swym zakresem zbliżają się do prac remontowych.

Kompleksowa wymiana mebli kuchennych to także niebagatelny koszt. Nadwyrężenie domowego budżetu jest szczególnie trudne do zaakceptowania, jeśli zabudowa wciąż jeszcze realizuje powierzone jej zadania, a jedyną niedogodnością jest fakt, że wygląd kuchni po prostu opatrzył się domownikom. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na ciągłe przebywanie we wnętrzach, których aranżacja jeszcze niedawno nas cieszyła, a dziś budzi znużenie lub irytację. Prostym sposobem będzie wymiana gałek i uchwytów w już istniejących szafach i szufladach. Zapewniamy, że efekt przerośnie najśmielsze oczekiwania. Jak to możliwe? Tak jak biżuteria nadaje ostateczny szlif kreacji balowej, tak te na pozór drobne akcesoria mają decydujący wpływ na wrażenie wywierane przez meble kuchenne.

Tradycja, czy nowoczesność? Wybór należy do ciebie

Posłużmy się konkretnym przykładem. Dla jego potrzeb założymy, że kilka lat temu, podczas urządzania kuchni zafascynowani byliśmy stylem rustykalnym. Mógł zachwycić nas wygląd mazurskich chat, może wróciliśmy z urlopu w Prowansji, a może po prostu sięgnęliśmy do wspomnień z dzieciństwa. W kuchni zapanowała ciepła atmosfera oparta o wykorzystanie klasycznych rozwiązań. Drewniane lub mosiężne uchwyty do szafek idealnie podkreślały ten klimat, przywodząc na myśl charakter babcinej kuchni. Z czasem nasz gust uległ zmianie, ewoluując w stronę chłodnego minimalizmu. W całym domu zaczęła królować oszczędna kolorystyka i proste formy. Jedynie wygląd kuchni spędzał sen z powiek.

Tymczasem już krótka wizyta na stronie skandynawskieuchwyty.pl pozwala docenić to, jak ogromny jest świat uchwytów, gałek i akcesoriów posiadających niezwykłą moc odmieniania mebli. Dlaczego właśnie Skandynawskie Uchwyty? Ponieważ łączą one doskonały design z wysokiej jakości procesem wytwórczym, podczas którego wykorzystywane są jedynie najlepsze materiały. Wybór kształtów, kolorów i wykończeń pozwala na proste i błyskawiczne nadanie każdej kuchni sznytu nowoczesności. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by przeprowadzić proces odwrotny i przy pomocy uchwytów meblowych nadać nieco ciepła wnętrzom na wskroś industrialnym. Efekt zależny jest jedynie od fantazji i potrzeb domowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here