O wybieraniu kanapy do salonu słów kilka…

0
1487

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym gospodarstwie domowym. To w nim najczęściej spotykają członkowie rodziny, by wspólnie spędzić czas, odpocząć lub zażyć relaksu. Jest to też pomieszczenie, w którym przyjmujemy odwiedzające nas osoby. Z tych powodów warto dołożyć starań, by nasz salon był nie tylko miejscem o niezwykłej, estetycznej prezencji, lecz także pozwalał na komfortowe spędzenie wolnego czasu. Tutaj kluczowe znaczenie mają meble, w które wyposażamy to pomieszczenie. Wśród nich wymienić należy stół bądź ławę, fotele, pufy, a także kanapy. Zwłaszcza te ostatnie są szczególnie istotne z perspektywy osób regularnie przebywających w danym salonie. Dobrze wybrana kanapa potrafi sprawić, że nawet najbardziej nieprzyjemny, jesienny wieczór stanie się okazją do miłego spędzenia czasu.

Kanapa – dla Twojej wygody

Dobrą i wygodną kanapę docenią wszyscy, dla których lektura książki, seans filmowy lub odpoczynek przy kubku gorącego kakao jest ulubionym sposobem spędzania wolnych wieczorów. Kanapa jest jednym z najbardziej praktycznych mebli w całym gospodarstwie domowym. Dobrze dobrana, wygodna, wyposażona w udogodnienia – może stać się centrum naszego domowego „gniazdka”. Przystępując do jej zakupu, warto więc dołożyć starań, by wybrać produkt gwarantujący maksymalny komfort.

Rozpocząć należy oczywiście od wyboru samego kształtu kanapy. Wśród dostępnych modeli rozróżnić możemy przede wszystkim dwa typy – są to kanapy o standardowym, podłużnym kształcie oraz kanapy narożne, zwane potocznie narożnikami. Często poszczególne wzory kanap dostępne są w obu tych wersjach, a także w zestawach razem z fotelami. 

Kanapy podłużne wybierane są przede wszystkim przez osoby, których salon jest przestronny. Tego typu meble niekoniecznie bowiem dosuwamy do ściany, chętnie stawiamy je na środku pomieszczenia. Z tego miejsca możemy swobodnie oglądać telewizję lub przyglądać się trzaskającym w kominku płomieniom. Kanapy podłużne występują w różnych rozmiarach i mogą pomieścić zazwyczaj 2-3 osoby, jednak zdarzają się także większe modele.

Kanapy narożne wybierane są najczęściej do salonów o mniejszej powierzchni. Ich praktyczny kształt, imitujący literę „L”, pozwala na dosunięcie mebla do rogu pomieszczenia. Tego typu kanapy wykorzystujemy nie tylko jako siedzisko do wspólnego oglądania telewizji; często stawiamy przy nich ławy, przez co stają się miejscem spotkań towarzyskich. Ich kształt świetnie nadaje się do pełnienia tych funkcji. Szczególnie jeśli narożniki do salonu uzupełnimy o jeden lub dwa fotele; wówczas pomieszczenie może stać się miejscem spotkań towarzyskich dla nawet więcej niż 5 osób.

Kanapa – rozkładane łóżko

Zaletą niemal każdej kanapy – tak prostej, jak i narożnej – jest możliwość jej zamienienia w łóżko. W tym celu należy po prostu rozłożyć mebel, dzięki czemu staje się on wygodnym miejscem do spania dla 2 osób. Takie improwizowane łoże pozwala zamienić nasz salon w sypialnię dla gości. Wewnątrz kanapy znajduje się natomiast wystarczająco dużo przestrzeni, by przechowywać w niej poduszki, kołdry czy koce.

Jeśli możliwość przemienienia kanapy w łóżko dla gości jest dla nas ważnym kryterium, warto w wyborze tego mebla wziąć pod uwagę takie kwestie, jak sposób wykonania materaca oraz materiał, z którego jest zrobiony. Zastosowane w poszczególnych modelach kanap materace różnią się bowiem poziomem elastyczności, a przez to i miękkością. Szczególnie komfortowe okazują się te, w których materac wykonany został z wysokoelastycznej pianki. Gwarantują one uczucie komfortu zarówno podczas siedzenia, jak i spania. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here