Nowoczesne zastosowania tablicy kredowej

Kiedyś widziana wyłącznie w szkolnych salach, a obecnie może znajdować się dosłownie wszędzie – w domu, w pracy, w restauracji czy kawiarni, a także innych miejscach publicznych. Dzisiejsze zastosowanie kredowej klasycznej tablicy rośnie z każdą kolejną inspiracją, które właśnie dzisiaj postanowiliśmy zebrać w pigułce. Przekonaj się jak wiele możesz zdziałać przy pomocy zwykłej kredowej tablicy do pisania, która pełni przy okazji kilka bardzo użytecznych funkcji.

Kredowe kalendarium

Przede wszystkim tablica kredowa, podobnie jak jej nowocześniejsza wersja tablicy magnetycznej, może posłużyć jako swoistego rodzaju planer poświęcony Twojemu życiu codziennemu lub zawodowemu. Jej użytkowanie jest w tym przypadku bardzo proste, ponieważ wystarczy odpowiednio zapisać kredą białą lub kolorową co powinieneś zrobić w danym dniu czy tygodniu albo o czym nie należy zapomnieć w zbliżających się dniach.

Takie rozwiązanie można zauważyć jednocześnie w domowym zaciszu, jak i w zatłoczonych biurach, gdzie na tablicy kredowej widnieją najważniejsze daty, nadchodzące terminy ostateczne, ważne spotkania, numery telefonów albo lista zakupów. Wszystko to może znajdować się nie tylko na kartce papieru w torebce albo w notatkach w telefonie, ale również na ścianie tablicy, która w obu przypadkach powinna wisieć w dobrze widocznym miejscu.

Kulinarne inspiracje

Bardzo często kredowe powierzchnie wykorzystywane są w barach, restauracjach czy kawiarniach, gdzie miejsce te od razu zyskują na swojej atrakcyjności, a klienci odczuwają wówczas zupełnie inną – przyjemniejszą atmosferę. Właśnie na tym polega między innymi dobrze dobrany wystrój wnętrz, gdzie kredowe tablice zdecydowanie robią furorę. Poza tym całe menu albo specjały w konkretnym lokalu prezentują się na niej bardzo czytelnie, estetycznie i atrakcyjnie dla gości, co przecież jest kluczowym kryterium. Zresztą możliwość zmiany, wprowadzenia poprawek jest bardzo wygodna, ze względu na szybkie zmazanie i dopisanie kredą nowości na tablicy.

Z kolei w naszych domostwach również mogą pojawić się tablice kredowe, a dokładniej mowa o kuchniach. Właśnie tam możesz powiesić sobie niedużej wielkości tablicę, na której zapisane będą Twoje ulubione i sprawdzone przepisy, nowości odnalezione w internecie lub telewizji albo też porady kulinarne dla swoich bliskich, którzy niekoniecznie odnajdują się w przestrzeni gastronomicznej.

Podział obowiązków

Następnym zadaniem jakie pełnią tablice kredowe jest możliwość rozpisania poszczególnych obowiązków i czynności do wykonania zarówno w otoczeniu domowym, jak i biurowym. W obu tych miejscach potrzebna jest dyscyplina oraz dobra organizacja pracy, które możliwe są między innymi przy udziale tablicy. Właśnie na niej mogą pojawiać się jednocześnie przydzielona zadania dla każdego domownika lub pracownika albo też zapisana może zostać burza mózgów przy ważnych omawianych na bieżąco kwestiach. To proste i oczywiste rzeczy, ale warto mieć je na uwadze podczas zakupu kredowej tablicy do swojego miejsca pracy w domu czy poza nim albo też dla użytku osobistego.

Motywacja do działania

Ostatnim pomysłem na użycie powierzchni tablicy jest zapisanie na niej ważnych dla Ciebie i adekwatnych do Twojej sytuacji haseł czy cytatów. Mogą one wnieść wiele pozytywnego do Twojej codzienności, co zostało udowodnione naukowo. Tego typu napisy motywujące przyczyniają się do zmiany myślenia, pobudzenia pewności siebie i wiary w swoje możliwości, a to już skutkuje polepszonym humorem, wynikami w szkole, na studiach albo w pracy. Dlatego zastanów się, co mogłoby wzbudzić w Tobie takie i podobne emocje, a następnie śmiało stwórz taki napis na swojej kredowej tablicy, który możesz zmieniać do woli.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here