Nowoczesne okna plastikowe

Okna plastikowe od wielu lat cieszą się uznaniem polskich konsumentów. Szacuje się, że mniej więcej co drugie okno montowane w kraju nad Wisłą wykonane jest z PVC. Co wpływa na tak znaczą popularność tego rodzaju stolarki okiennej? I co wyróżnia okna plastikowe?

Wysoka jakość, bezproblemowe użytkowanie

Okna PVC to zróżnicowana grupa wyrobów, dlatego decydując się na ich zakup najrozsądniej skorzystać z oferty zaufanego, sprawdzonego producenta. Jego przedstawiciele pomogą w dopasowaniu okna do konkretnych warunków, jak na przykład skierowanie w konkretną stronę świata, średnia siła wiatru czy natężenie opadów.

– Profile zastosowane w tym samym budynku mogą się różnić detalami wykonania. Cech tych oczywiście na pierwszy rzut oka nie widać, ale wpisują się w uzyskiwanie dodatkowych korzyści. Przykładowo okna plastikowe skierowane na południe warto wyposażyć w pakiety szybowe o większej przepuszczalności promieni słonecznych. Będą dogrzewały wnętrze w chłodniejsze miesiące. A wybierając model o niższym współczynniku przenikania energii, zapewnia się sobie większy komfort w upalne dni. Wszystko zależy od potrzeb użytkownika – podkreśla przedstawiciel producenta okien Hensfort.

Konsumenci chętnie wybierają okna plastikowe, ponieważ mają do nich zaufanie. A producenci chcąc utrzymać ten trend, dokładają najwięcej starań w udoskonalanie właśnie takich modeli stolarki okiennej. W efekcie wybierając okna plastikowe sprawdzonej marki, klient nie musi obawiać się przepłacenia czy otrzymania produktu średniej jakości.

Dobra informacja jest też taka, że profile PVC są najtańsze wśród rozwiązań dostępnych na rynku. Tradycyjne okna drewniane nie dość, że kosztują nawet jedną trzecią więcej, to wymagają regularnej pielęgnacji i zabiegów konserwujących. Okna plastikowe wystarczy przetrzeć szmatką z delikatnym płynem, wystarczy ten do mycia naczyń.

Okna plastikowe w przystępnej cenie

Konsumenci zapytani o okna plastikowe, w pierwszej kolejności zwracają uwagę na ich cenę. Nikt nie chce przepłacać, a niski rachunek za zakup stolarki okiennej kusi zwłaszcza podczas budowy nowego domu czy generalnego remontu starego budynku. Zdaniem ekspertów to wówczas najrozsądniej wymieniać okna, ponieważ ich montaż wpisuje się w poważniejsze prace i nie generuje dodatkowych obowiązków. W takiej sytuacji inwestorzy są jednak często przytłoczeni nadmiarem wydatków. Z ulgą przyjmują zatem możliwość nabycia okien w przystępnej cenie.

Te plastikowe kupowane są szczególnie chętnie, ponieważ niski koszt przychodzi w parze z dobrą jakością wykonania. Przykładowo okna plastikowe mogą być niemal połowę tańsze od profili aluminiowych, a pod względem parametrów praktycznie w niczym im nie ustępują. Są odporne na działania zmiennych i skrajnych warunków atmosferycznych, doskonale tłumią zewnętrzne dźwięki i skutecznie chronią przed uciekaniem ciepłego powietrza z wnętrza domu. Co ciekawe, okna plastikowe odpowiadają na różne zapotrzebowania aranżacyjne. Wystarczy pokryć je aluminiową nakładką, aby dodać profilom nowoczesnego charakteru. Okna PVC są też oklejane materiałem przypominającym naturalne drewno, dzięki czemu niższym kosztem można zamontować je we wnętrzach urządzonych klasycznie.

Wielu konsumentów początkowo spodziewa się kompromisów pod względem standardu wykonania, zwłaszcza gdy słyszą o niskiej cenie. W praktyce okna plastikowe to produkty wysokiej jakości, które dodatkowo są systematycznie udoskonalane. Spełniają wyśrubowane normy i największe oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here