Alternatywną dla tradycyjnych żyrandoli, swojego czasu bardzo popularnych we wnętrzach naszych mieszkań, są dziś nowoczesne lampy wiszące. To oprawy, które charakteryzują się ogromną różnorodnością. Od bardzo prostych, wręcz minimalistycznych form do skomplikowanych i bogato zdobionych, od opraw niewielkich po cechujące się dużymi gabarytami. Jest zatem w czym wybierać.

Ogromne zróżnicowanie nowoczesnych lamp wiszących sprawia, że możemy znaleźć oprawy dostosowane do różnych pomieszczeń i stylów architektury wnętrz. Co więcej, producenci oświetlenia zadbali też o to, by na rynku dostępne były oprawy, które zastosujemy jako oświetlenie główne pomieszczenia, jak i oświetlenie funkcyjne.

Nowoczesne lampy w stylu glamour
Konsumentów, którzy preferują we wnętrzu elegancję i chcą dostarczyć do pomieszczenia powiew luksusu, z pewnością zainteresują lampy w stylu glamour. Nie tylko dają światło, ale wyglądają bardzo dekoracyjnie i stylowo. Blask i połysk to cechy charakterystyczne tego typu oświetlenia.

Lampy w stylu glamour najczęściej wykonuje się ze szlachetnych materiałów, takich jak: kryształy, szkło, metal, atłas oraz aksamit. Bardzo często stanowią główny element dekoracyjny wnętrza i decydują o jego charakterze. Po wejściu do pomieszczenia nie da się nie zwrócić na nie uwagi. Mogą mieć ciekawe, oryginalne kształty i wyraziste kolory. Najczęściej będzie to: złoto, srebro, purpura, fiolet, czerń i biel. O tym, jak wyglądają takie lampy, możesz przekonać się na stronie producenta lampy nowoczesne wiszące Azzardo.com.pl

Oświetlenie loftowe

Nowoczesne lampy wiszące to nie tylko te eleganckie, błyszczące i bogato zdobione. Bardzo dużą popularnością cieszą się lampy loftowe. Co więcej, pomimo swojej na pierwszy rzut oka niepozornej formy, doskonale wpisują się we wnętrza pomieszczeń urządzonych w rozmaitych stylach. Świetnie współgrają z wystrojem nowoczesnym, minimalistycznym oraz klasycznym.

Czym dokładnie są lampy loftowe? To bardzo skromne oświetlenie, które swoją formą nawiązywać ma do oświetlenia ze starych hal magazynowych, pomieszczeń warsztatów, fabryk, browarów, a niekiedy nawet lamp – kwok stosowanych do ogrzewania piskląt.

Oświetlenie loftowe jest dokładnie takie samo, jak same lofty – skromne, surowe, pozbawione ozdób i wykonane z naturalnych materiałów. Najczęściej będzie to drewno, beton, metal, szkło. Często zawieszone są nisko na kablu, który pozostaje niczym nieosłonięty. Niejednokrotnie można też spotkać wiszące na kablach same żarówki. Cechą charakterystyczną jest to, że wszelkie łączenia, takie jak śrubki, kable i sprężyny, pozostają widoczne dla użytkowników.

Pomimo tego surowego wyglądu oświetlenie loftowe doskonale wpływa na ocieplenia wnętrza, nadając mu jednocześnie niepowtarzalnego klimatu. Zwłaszcza jeśli są to nieosłonięte kloszem żarówki w postaci saute lub oprawy wykonane z mosiądzu.

Słowo na zakończenie

Jakie oświetlenie najlepiej lepiej sprawdzi się w urządzonym nowocześnie pomieszczeniu? Wszystko zależeć będzie, czy pomieszczenie utrzymane jest w stylu minimalistycznym, czy też znajdują się w nim eleganckie dodatki. Bez wątpienia można zaryzykować stwierdzenie, że przy obecnym asortymencie lamp wiszących, który jak wszyscy wiemy, jest bardzo szeroki i różnorodny, każdy konsument zdoła dopasować coś do własnych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here