Nauka jazdy w Lublinie

Kurs prawa jazdy kategorii C rozpocząć można na trzy miesiące przed ukończeniem 21 roku życia. Warunkiem zapisania się do szkoły jazdy jest uzyskanie Profilu Kandydata Kierowcy w Starostwie powiatowym oraz przejście przez badania lekarskie. Z jakich etapów składa się kurs w ośrodku szkolenia kierowców? Na który OSK warto się zdecydować w Lublinie?

Co składa się na kurs prawa jazdy kat. C?

Przygotowania do egzaminu państwowego poprzedza kurs składający się z kilkudziesięciu godzin wykładów i nauki praktycznej. W pierwszej kolejności kursanci przystępują do części teoretycznej, która w przypadku prawa jazdy kategorii C powinna obejmować 20 godzin zajęć. Następnie organizowane są zajęcia praktyczne na pojazdach, które obejmują 30 godzin jazd na placu manewrowym oraz w ruchu drogowym. Szkolenie odbywa się na pojazdach ciężarowych, co pozwala szczegółowo przygotować się do egzaminu państwowego. Przed zapisaniem się na niego trzeba jednak pozytywnie przejść przez wewnętrzny egzamin teoretyczny i praktyczny.

Jaki ośrodek szkolenia kierowców wybrać?

Istnieje wiele czynników decydujących o wyborze ośrodka szkolenia kierowców. Osoby zainteresowanie kursem zwracają uwagę m.in. na jego cenę, termin realizacji szkolenia, czy wreszcie flotę pojazdów w danym OSK. W przypadku osób decydujących się na kurs w Lublinie polecamy szkołę jazdy Efekt. Na stronie https://www.oskefektlublin.pl/ przeczytać można m.in. na jakich pojazdach odbywa się szkolenie na prawo jazdy kategorii C, a także jakie warunki należy spełnić przed zapisaniem się na kurs. Dużym ułatwieniem dla przyszłych kierowców może być informacja, że zajęcia teoretyczne w OSK Efekt mogą odbywać się w formie elektronicznej. Kursant nie musi zatem przyjeżdżać do sali szkoleniowej, lecz sam zdobywa niezbędną wiedzę przez komputer.

Przed zapisaniem się na kurs prawa jazdy kategorii C trzeba spełnić kilka warunków. Poza osiągnięciem odpowiedniego wieku należy także uzyskać PKK z Wydziału komunikacji oraz przejść przez badania lekarskie. Kurs składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej, a kończy go egzamin wewnętrzny. Następnie przystąpić można do egzaminu państwowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here